| psycho_5607 a întrebat:

Pudra si fond de ten in acelasi timp? Voi cum le folositi? Am auzit ca e mai bine sa le folosesti separat, nu simultan. Voi ce ziceti?

4 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Cel mai bine este fara, eu nu folosesc nici pudra, nici fond de ten... oricum e mai bine sa le folosesti separat pentru ca pe langa faptul ca acopera porii se vede fata mult prea incarcata.

| 10011993 a răspuns:

Eu le folosesc pe ambele deodata!( asa recomanda si make-up artistii)big grin iar in legatura cu ce se discuta pe aici! stai linistita daca produsele folosite sunt de calitate nu-ti pot face rauwinking

| rebb a răspuns:

Separat, cat mai rar posibil. Ambele astupa porii si cauzeaza diferite probleme de piele, cum ar fi cosurile sau punctele negre. Daca tu chiar tii sa te dai cu fond de ten sau pudra mereu, ai grija sa ai o rutina de igiena pentru fata care sa implice demachiant, gel de curatare a fetei, apa tonica si crema hidratanta cel putin.

| evelynne a răspuns:

Eu le folosesc pe ambele deodatahappy, chiar daca nu e prea bine pentru. ten imi place cum da aspect fetzei/tenului. Fondul de ten il folosesc pentru. imperfectiuni, iar pudra folosesc o nuanta mai inchisa, sa par mai "bronzata".happy