| didi33 a întrebat:

S-a spalat cineva cu bere pe par?
Daca da, ce fel de bere trebuie si cum trebuie aplicata?
Si este adevarat ca iti face parul cret?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Berea functioneaza ca un fixativ. inainte, cand nu era gel, spuma de par si doar niste fixativ amarat care si ala se obtinea numai daca aveai pile, femeile se mai dadeau cu bere cand isi pui parul pe bigudiuri sau pe moate si iesea parul mai cret si tinea mai bine. nu se spala pe cap cu el, si nici nu-ti face parul cret doar pentru ca ti-ai dat cu bere pe par laughing bere normal, blonda, se inmuia niste vata in bere, se dadea pe suvita de par care apoi se invartea pe bigudiu. oricum, daca vrei, ca sa te convingi, incearca, spala-te cu bere, ai sa vezi cum mirosi dupa si cat de cret ti se face laughing

5 răspunsuri:
| мαяdυк a răspuns:

Prefer sa o beau

| Oana92 a răspuns:

Berea se foloseste la permanent. Inca nu am auzit sa se spele cineva cu bere pe cap.

| AmaliaApetri a răspuns:

Berea e buna drept fixativ. Mirosul nu se mai simte, dispare.
Te speli normal pe par, apoi la sfarsit te clateste cu bere(nu trebuie multa), nu mai clatesti cu apa apoi.
Treaba asta cu clatitul cu bere e ceva luat de la bunicile noastre...nu are importanta cata bere.Parul ret nu ti l face, doar da volum parului, atata tot.

| anutza a răspuns:

Orice bere. Il intareste doar nu increteste. Mirosul se duce repede.

| Kasia a răspuns:

Da...parul meu e destul de drept si nu am vazut schimbari majore-in sensul ca nu mi l-a facut cret.insa parul e mai stralucitor. dupa spalare m-am clatit cu bere si atat.am folosit o bere normala.