| LaviniuA a întrebat:

S-a vopsit cineva cu Henna? Cum e, cât tine, avantaje/dezavantaje?

Răspuns Câştigător
| TantiLizica a răspuns:

Nu recomand deoarece henna nu se poate înlătura din păr. Culoarea se menține vibrantă in jur de 4-6 săptămâni după care se estompează un pic. Nu este indicat decolorarea parului dacă acesta conține henna. Dacă pe viitor vrei sa te decolorezi, chiar și o nuanță-două mai deschis nu vei putea, doar dacă tai părul care a fost dat cu hena și aplici decolorant pe parul crescut nou. Nici aplicarea vopselei de păr nu este indicat pe părul vopsit cu henna.

| LaviniuA explică (pentru TantiLizica):

Multumesc. Ma intreb daca or fi totusi ok pentru sprancene. As vrea sa fie mai inchise putin.

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

La fel ca cine a scris mai sus, nu recomand henna pentru ca iese din par doar cu foarfeca. Si doamne fereste sa mai folosesti si o nuanta de rosu. In plus nici nu acopera firele albe deci mai mult strica decat ajuta