| Adochitei_Carina_1995 a întrebat:

S-ar potrivi o fusta cu puțin alb si negru pentru o înmormântare?

Răspuns Câştigător
| Rainmaker a răspuns:

Buna Carina!
Daca fusta ta este cat de cat decenta, adica lunguta macar pana la genunchi si daca persoana decedata nu-ti este ruda apropiata, nu vad de ce nu ar fi potrivita.Semnul de doliu traditional poti sa-l compensezi eventual cu o bentita de culoare neagra.Condoleante.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta cu „la înmormântare trebuie să porți negru" e cea mai mare prostie. Poți să te îmbraci în ce vrei tu.

| kiri11 a răspuns:

Decenta si culori inchise, daca esti din familie su prieten din respect ar trebui sa porti culori inchise

| DjNick112 a răspuns:

La inmormantare toata lumea se imbraca in negru, sau daca nu ai ceva in negru, mai inchis la culoare si bineinteles, mai decent

| SupperGirll a răspuns:

CAtrgoricla lao inmînmormântare trebuie sa fi absolut tot imvracat in negru in alb te imbraci la o nunta/botez pentru ca nu te duci la înmormântare sa te distrezi la bb înmormântare merg i sa jelesti si eu iti propun ca daca porti o fusta sa fie peste genunchi