| andreea_9684 a întrebat:

Sal am 10 ani trec in a 5 a si va rog sa ma ajutati in prima zi de scoala nu sunt hotarata ce sa iau pe mine am niste sandale roz cu curele de la glezna sunt cu 4 cm mai9 sus asa imi voi cmp si bascheti am o pereche de blugi inchis spre deschis si uni albastru inchis cu alb si sifonati.am cateva tricouri unu alb cu dungi maro, unu roz cu o fata, unu negru simplu dar interedant modelu si un maieu albastru cu flori albastresi la umeri snururi. va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| alexralu34 a răspuns:

Pai in prima zi, pote sa fie racoare, asa ca daca e mai frig iti poti lua bascheti cu blugi inchisi spre deschisi si un tricou cu dungi maro sau acela roz cu fata si o vesta sau hanotrac deasupra, daca no sa fie asa frig uita de vesta sau hanorac, daca e cald atunci nu lua blugi lungi ci pantaloni scurti, de blug sau alt material cu maieul albastru cu flori sau cel roz cu fata si cu sandale roz. Sper ca te-am ajutat, succes la scoala, bye.

12 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Haine să iei pe tine, că nu faci parada modei. Haine. Simple. Decente. Normale. Nu chestii sclipitoare sau rozomovisme exagerate.

| KisaTheCute a răspuns:

Heyo!

In primul rand, s-a anuntat ca va fi cald, ceea ce inseamna ca blugii nu te vor ajuta prea mult. Eu ii recomand sa te imbraci asa :
~ Maioul albastru cu flori
~ O pereche de pantaloni scurti de blugi
~ Sandalele/ baschetii.

Parul sa ti-l prinzi intr-o coada impletita intr-o parte, si sa nu te machiezi prea mult, acum intri in clasa a - 5 - a si nu vrei sa pari altfel de cum esti, mai ales din prima zi. In caz va fi frig, iti poti lua blugii inchisi cu alb, maioul albastru cu flori, baschetii, si un bolero sau un hanorac alb sau albastru uni.

Pa, pa!

| BiaSiAtat a răspuns:

Voi nu purtati unifoarma :o?

| Anonymus123 a răspuns:

Vad ca esti o fire moderna, asa ca tias recomanda niste blugi cu bascheti si un tricou pe sub o camasa. funda please

| CetateancaTurmentata a răspuns:

Ce-ai zice daca te-ai imbraca intr-o frumoasa unifroma cu bluza alba si pantaloni negri?! Ca parca ziceai ca mergi la scoala, nu la discoteca.

| IoanaKincaid a răspuns:

Bascheti, bluhi albastru inchis sifonati si un maieu albastru si cu un lant la gat

| Noname1920 a răspuns:

Mai bine tiai lua uniforma doar nu te duci sa faci parada modei la scoala daca nu aveti atunci ia-ti o bluza alba sandale ALBE nu roz sau pantofi dar mai bine pantofi sau cum ai tu baschetii daca in ziua aceea este cald ia-ti fusta. Deci ai de ales ori bluza alba ori camasa alba fusta pantaloni sau colanti daca iti iei fusta de preferat ar fi sa nu fie mini si ar trebui si un dress negru sau alb dar asta nu conteaza dress sa fie. cat despre par: fa-ti doua sauo coada inpletita sau neimpletite sau coc sau inori ce fel numai ca sa nul lasi desprins sau sati vn in ochii si nu o coada impletita dacA ciar vrei una si impletita fatio in spate normal.si nici nu te gandi la vre un fard daca vrei date cu strugurel

| kangolitaa a răspuns:

Nu te duci la discoteca.te duci la scoala asa ca te imbraci cu niste pantaloni negrii cu o bluza alba cu maneca scurta sau lunga in caz de vreme

| andreea_9684 explică:

GABRIN vezi ca eu te am jignit

| ZambetღOrizontalღ a răspuns:

Eu zic sa iti iei niste pantaloni scurti gen
http://www.envy.ro/......jeans-8666
cu skateri gen
http://www.snowboarding.com/......+-+Men%27s

si un tricou ceva de genul asta
http://4.bp.blogspot.com/......G_6036.JPG

(cred) daca nu.schimba culoarea.si se rezolva...asa ar arata bestial.asa ma gandeam si eu sa ma imbrac:)
fundita?

| GabrinHO a răspuns:

Lol,cum sa ai 10 ani si sa fii a5-a te-au dat parintii la scoala atat de devreme pentru lapte si corn?

| dyana_5637 a răspuns:

Imbracate cu ce iti place si cu ce iti sta mai bine.nu iti putem spune noi cu ce sa te imbraci pentru ca nu stim cu te aseaaza. fundabig grin