| natalya a întrebat:

Sal.am si eu o rugaminte:cine imi poate spune cum sa-mi deschid culoarea patului? Eu sunt bruneta.Nu mi-am vopsit niciodata parul, nici suvite n-am avut.Am auzit ca samponul nuantator nu-mi poate face nimic.Atunci ce sa folosesc? Ca nu vreau nici sa ma vopsesc.

9 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Culoarea patului? Daca este a parului si este saten spre negru numai la un salon se specialitate te poti informa. Intr-adevar samponul nuantator nu afecteaza parul, dar nici nu cred ca are un efect prea multumitor la un par inchis la culoare, eu folosesc nuantator, o culoare putin mai inchisa decat parul meu si dupa vreo 7 -8 spalari se duce culoarea. Sfatul meu - la coafor.

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Poti sa folosesti infuzie de frunze de nuc, cu care sa-ti limpezesti parul. Dupa cateva utilizari, culoarea parului o sa ti se deschida.
Am avut o colega de liceu, care si-a deschis culoarea parului folosind apa oxigenata. Si-a limpezit parul cu apa in care a adaugat o lingura de apa oxigenata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuantator... miruna daca foloseste infuzie de frunza de nuc parul se v'a inchide straight face.

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Asa-i @dienutzaaa, am gresit, ce sa-i faci. Scuze! Infuzia de musetel deschide culoarea parului iar cea de frunze de nuc o inchide. Nu mai postez raspunsuri la ore tarzii...

| Frogie a răspuns:

Pt a ti se deschide poti folosi un sampon pe baza de musetel ...nu numai k iti deschide culoarea parului ...pe langa asta vei avea un par stralucitor si de invidiat... dar sa nu crezi ca te speli o data de 2 ori si gata s`a deschis...va trebui sa astepti putin dar va merita... e un produs natural si nu dauneaza parului...tongue sper ca am fost de ajutor.

| Encore a răspuns:

Cumpara-ti alt pat rolling on the floor

| bombonikaroz a răspuns:

Poi fara vopsit nu ai cum sa iti deschizi culoarea paruluiwinking

| yuli10 a răspuns:

Asta m-ar interesa si pe mine. am 19 ani, sunt bruneta si nu m-am vopsit niciodata. vreau sa imi fac o schimbare de look. doar k mie imi e indiferent daca ma vopsesc sau nu, doar ca am inteles ca, cu unele vopsele nu iese nimic, sau iese aiurea sau distrug parul. ce pot sa fac, ce sa folosesc? as vrea un ciocolatiu sa imi fac. pot sa fac asta acasa doar cu vopsea? sau trebuie intai sa ma decolorez?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

am niste suvite roscate, daca as incerka sa imi pun vopsea blonda pe suvite oare ce culoare miar iesi? va rog mult sa imi raspundeti:*