| ----:anonim:--- a întrebat:

Imi puteti recomanda un fond de ten care acopere urmele cosurilor si cosurile? sau alte imperfectiuni.si sa fie pana in 60 de lei.batting eyelashes

3 răspunsuri:
| chocolate27 a răspuns:

Eu am Rimmel London Recover Foundation (http://www.pharmacyathand.co.uk/media/gbu0/prodsm/rimmel%20recover.jpg) si sunt super multumita de el. App. l-am luat de pe net si am dat 18, 5 lei :)

| mdaria a răspuns:

Eu ţi-aş recomanda să faci ceva să scapi de coşuri, să le ascunzi cu fondul de ten nu este o soluţie.
http://jorjette.co.cc/cosmetica/cosmetica-naturista-acneea/
Găseşti aici o listă cu diferite măşti pentru ten care te pot ajuta să scapi de acnee. oricum foarte importantă este intenţia pe care o ai.
Într-adevăr, este mult mai simplu să foloseşti un fond de ten care în timp accentuează coşurile şi care conţine substanţe chimice ce "distrug " ţeşuturile tenului, decât să faci ceva pentru tine şi pentru eliminarea coşurilor şi a petelor, respectiv punctelor negre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un fond de ten ok la 50 lei este Maybelline Dream Satin Liquid, dar nu are acoperire maxima si daca ai tenul acneic e posibil sa iti provoace mai multe cosuri.
Incearca un fond de ten dermatocosmetic de la Vichy sau La Roche Posay. Nu stiu cat este LRP, dar eu am Vichy Aerateint si am dat 72 lei pe el. Acopera foarte bine si arata natural.