| anonim_4396 a întrebat:

Sal, m-am saturat sa fiu grasa asa ca de vara trecuta tot incerc sa slabesc. Am slabit aprox. 7 kg. Am 65 de kg de la inceputul lui ianuarie si nu mai scad deloc in greutate. Nu stiu ce sa mai fac! Eu vreau sa ajung la 55 de kg, am 1.68. Va rog !Nu mai suport viata asa cand toti ma desconsidera doar pentru ca am ceva kg in plus! Cine a slabit 10 kg .spuneti-mi va rog cum si in cat timp.As face orice pentru o viata normala!

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| uuueeeccc a răspuns:

Am slabit mult dar foarte mult cu exercitiile lu' Jillian Michaels 6 week six pack si Insanity Workout si Hip-Hop Abs ( daca iti place sa dansezihee hee ) renunta la dulciuri, prajeli, fast-food, mezeluri. multe legume fructe gratare si apa, 2-3L pe zi happy.

| DjSannan a răspuns (pentru DjSannan):

Si nu te infomenta fa miscare si exerciti si o sa dea rezultate. Bafta

| AndreeaFarasperante a răspuns:

Eu slabesc foarte simplu, dar eu am o dieta mai ciudata.Nu mananc carne si oua deloc(le detest)pentru ca au multa grasime si sunt gretoase.Mrg asta-i doar parerea mea.Eu nu ma abtin de la nimic sunt ceva gen vegetariana, am slabit 15 kg intr-o saptamana odata.Nu te sfatuiesc sa faci acelasi lucru, doamne fereste, dar stiu ceva ce ar putea ajuta.Inainte de fiecare masa bea doua pahare de apa.Sunt sigura ca va ajuta! Bafta.

| Diiiiaaaa a răspuns (pentru AndreeaFarasperante):

Waaaw. 15 kg intr-o saptamana? Zi-mi si mie cum ai facut astaa puppy dog eyes

| AndreeaFarasperante a răspuns (pentru Diiiiaaaa):

E foarte simplu...Dar acum depinde si de regimul de viata.Adica daca ai o viata foarte stresanta si nu ai timp de nimic E foarte greu.Insa daca ai grija sa mananci cat mai sanatos si sa faci si putina miscare cred ca e okay....si acum vara chiar e foarte usor.

| Micra a răspuns:

Buna, nu am slabit cat ai spus tu, dar iti pot da niste sfaturi, bea multe ceaiuri si incearca sa mananci mai putin, de exemplu la masa de pranz mananci o farfurie de ciorba, mananca jumatate doar, adica redu totul la jumatate si incearca sa faci si putina mancare, eu nu fac chiar asa pentru ca eu mananc odata pe zi si beau multe lichide, daca poti face ca mine vei slabi si asa succes, tine'ma la curent te pup :*