| wildcat01 a întrebat:

sunt inca nehotarata ce culoare a pielii sa-mi las, alba sau bronzata, insa am avut mereu o slabiciune pentru pielea ca de portelan dar daca ma fac asa mi se vad venele in anumite parti ale corpului cum ar fi mainile si picioarele si e f inestetic. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Alissa11 a răspuns:

Multe vedete stau la bronz si cheltuiesc o doza de bani pentru un bronz. Draga mea, e timpul sa te bronzezi, nu sa fi alba ca branza. Daca ti se duce bronzul, stai din nou la soare, ca nu e greu.In plus pielea mai creola arata mult mai bine decat cea alba, fundita?

8 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Ce contează ce spune unul şi altul,tu să te simţi bine!
Mai ales că soarele în perioada aceasta este foarte nociv şi nu te mai bronzează,ci te arde.
Dacă vrei să te bronzezi ai grijă când şi cât te expui la soare, pentru că riscul de a face cancer de piele este foarte mare!

Părerea mea, mai bine albă, sănătoasă, decât bronzată şi bolnavă, plus petele care se pot face din cauza soarelui. Mai ales la tine că ai pielea subţire!

| corinusdeplus a răspuns:

Vei face cum consideri tu, dar parerea mea sincera este sa lasi soarele sa te mangaie.In plus, in perioade scurte soarele e chiar benefic si necesar organismului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ramai cu culoarea pielii ca de portelan, s-ar putea sa vomite lumea pe tine, si in plus acum e sezonul sa te bronzezi!

| Pitzipoanca a răspuns:

Eu votez pentru "pielea de portelan". Ingrijita bine, nu are de ce sa arate altfel decat perfect.
Sunt destui oameni bronzati, de ce sa nu fii tu altfel?

| arrondelissant a răspuns:

E vremea sa te bronzezi! E vara, e frumos afara!

| wildcat01 explică:

Mda,doar k eu ma bronzez repede si imi trece la fel de repede, devin tot alba, iar pielea mea e subtire...

| George175 a răspuns:

Eu zic sa te bronzezi ca doar e vara!

| bridget a răspuns:

Ti-ar sta mai bine bronzata!