| MariaEllena a întrebat:

cu se sa ma dau pe fata. ca mi-a ramas niste semne cum am avut niste cosuri... ce remedii sau creme.plz urgent:*

si va mai rog cv.este bun sa te dai cu miere de albine pe fata.pentru curatarea tenului? fundita+vot:X multumesc!

Răspuns Câştigător
| adorciocolata a răspuns:

Foloseste o crema cu propolis si galbenele deoarece are efect cicatrizant si va dezinfecta zona cu semne. Nu pune mana pe acele semne, deoarece aceasta are microbi. Da, este buna mierea de albine pentru asa ceva. Si poti apela si la zeama de lamaie daca ai tenul gras (daca ai tenul uscat, nu folosi asa ceva). Mare lucru nu ar mai fi de facut, decat sa protejezi zona, sa folosesti o crema sau ceva natural. Nici nu te gandi sa te dai cu fond de ten. Mai degraba, foloseste o crema coloranta in perioadele in care ai cosuri, puncte negre sau semne de la cosuri. Sper ca te-am ajutat!

7 răspunsuri:
| Visatoarea a răspuns:

Skinoren dimineata, este o crema care se gaseste in farmacie sau daca nu ai finante mergi la medicul de familie.
Dupa 5-6 ore limpezesti fata,dar sa fi sigura ca e curata, fara pic de crema, iti pui foi de varza batuta cu ciocanul pe gat si fata! Seara iti recomand sa folosesti Brevoxyl. Sanatate

| aceton a răspuns:

Fierbe un ou mananca albusullaughing si pisaza galbenusul apoi intidel pe fatatongue o sati ramana fata fina tonguesi te scapa de cosuritongue

| georgica112 a răspuns:

Ai tenul inca sensibil si poti avea marele ghinion ca acesta sa iti fie alergic la vreo crema/alifie. Iti recomand mastile naturale sunt cele mai bune.
Din fructe: portocole acum iarna sau mere cu miere de albine. Lamaia e foarte buna pentru tenul gras mai ales.
Malai cu albus de oua si putina lamaie este o alta masca eficienta, pentru curatarea si tonifierea fetei.
Multa sanatate!

| al3xXMEN a răspuns:

Da e bine sa te dai cu miere de albine

| DDi a răspuns:

Eu nu iti recomand mierea pentru tratarea petelor de la cosuri daca tenul tau inca e predispus la cosuri. Mierea e si hidratanta si o sa faci cosuri din nou. Si eu am pete si daca dau cu miere se intorc cosurile peste noapte.

| MariaEllena explică (pentru DDi):

Si atunci cu ce sa ma dau crying? plz :* multumesc la toti

| DDi a răspuns:

Pai eu acum folosesc o crema pentru pete de la farmacie. e destul de ok, adica s-au mai diminuat semnele. Si imi curat tenul dim si seara cu un gel pentru tenul gras/mixt. Si de 2 ori pe saptamana baie de aburi si exfoliere(am auzit ca e ok pentru pielea patata, grasa). :* succes