| toxicgirl_6202 a întrebat:

Sal TPU imi puteti spune cum as putea sa imi fac parul ondulat fara bigudiuri si ondulator va rog daca stiti alte metode explicati-mi si mie eu am parul drept si vreau sa il am ondulat primul rasp si cel mai bun primeste fundita+vot happy

Răspuns Câştigător
| babydolldeea a răspuns:

Paiii ia un tricou vechi sau nu stiu ceva vechi care nu mai porti fa niste franjuri din el lat cam de 3-5cm si lung cam de25-30cm si iei o bucata de par invarti varful la par in jurul la bucata aia de "mot" pe urma mergi cu parul pana sus ca si cum in loc de bucata aia de 'mot' ai avea un bigudiu cand ajungi sus iei si o legi dar nu faci nod cu cat mai putin par pui pe "mot" cu atat mai carliontata vei fi si cu atat mai mici vor fi buclele mmmm poftim si cateva viodeoclipuri unele cu hartie altele cu "moate"...
1 http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A cu hartie
2 http://www.youtube.com/watch?v=CXOqTAk7GP0&feature=fvw cu un tricou taiat sau ceva (eu asa mi-am facut doar ca in loc sa tai un tricou normal am taiat un tricou din material de blugi care imi ramasese mic)
3 http://www.youtube.com/watch?v=LInc9Ra8AW0 cu o sfoara sau o bucata de material si hartie la mijloc
sper ca a putut fi de folos ai 3 feluri in care iti poti face bigudiuri acasa sper sa iti placa byeee

3 răspunsuri:
| scarswillstay a răspuns:

Pai...iei niste bucati de sfoara, le invelesti intr'o bucata de ziar si le folosesti ca pe un bigudiu, adica iti rasucesti parul intr'o bucla.
Alta metoda nu cred ca exista.
Daca te ajuta, fundita, te rog puppy dog eyes.

| s3xy0girl20 a răspuns:

Il tii impletit o zi, sau pete noapte, si cand il desprinzi il ai ondulat:d fundita?big grin