| faaalyoana a întrebat:

Sal tuturor! Am nevoie de ajutorrr...
Voi cum reusiti sa va pastrati ordinea si curatenia prin dulapurile cu haine etc?
Niciodata nu reusesc sa le asez pe toate la loc dupa ce le folosesc.Iar hainele nu sunt niciodata aranjate mai mult de 3zile,,,
Nu pastrez curatenia in camera mea si sunt ff imprastiata crying...

7 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Pai eu la am dulapl pe 3 etaje sa le zic asa, in primul e un fel de sertar unde se pun pantaloni si acolo imi pun toti pantaloni, apoi la al 2'lea etaj am toate hainele de vara, pe care stiu ca le port si le am sortate dupa culori adica care sunt pe nuante asemanatoare iar pe ultimul etaj imi punt toate hainele cu maneca lunga, hainele de iarna de fapt si hainele pe care nu le prea port.
Si de obicei se face dezordine in al 2'lea etaj dar de obicei mai las hainele si pe scaun, pe pat, decat sa le inghesui in dulap mai bine le pun pe scaunul de la birou si le impachetez cand am si eu timp.

| Dash a răspuns:

Lasa, nu te mai stresa si cu asta... E ceva cat se poate de normal.

| georgiana999 a răspuns:

Foloseste umerasele aseaza fiecare bluza pantaloni pe cate un umeras e mai simplu decat sa le impaturesti >.

| Cosminovici18 a răspuns:

In primul rand ca sa fii orodonata si nu imprastiata fa totul cu calm gandeste-te bine ce ai de facut inainte verfica dupa daca nu ai uitat nimic iar cand iti asezi hainele iti pui intr-un dulap sosetele, in alt dulap chilotii, in alt dulap toate hainele dar le pui pe rafturi tricouri cu triocuri, pantaloni cu pantaloni etc. dar nu le pui amestecate ca nu ai sa le mai gasesti si dupa ce le speli le iei frumos le pui la uscat si dupa le asezi iar! Si asa te inveti sa fii ordonata!

| Alissa11 a răspuns:

Gandeste-te ca vine un baiat la tine si iti controleaza dulapul si camera ca sa isi faca o parere despre tine. Sorteazati hainele si cand ai folosit o haina o impaturesti si o pui la categoria lui. Pe mine asta ma ajuta foarte mult, si reusesc sa pastrez curatenia in dulap si in camera!

| MascaDeCatifea a răspuns:

Eu le am sortate laughing
care le port mai mult mai putin;
si le strang tot timpul... da si eu le aranjez la vreo 3-4 zile iar laughing

| maria2000racovita a răspuns:

Eu sunt la fel, dar incerc sa le asortez, cum ar fi, hainele de iarna le impachetez si le despachetez pe cele de vara, apoi le aranjez si le asortez dupa culoare, sau sorti la sorti, tricou la tricou etc.