| XxBlueRosexX a întrebat:

Sall alataseara am observat la subrat un furuc cam marisor cu 2 capete sau cum so numii si cand apas ma doare, am dat cu crema de galbenele si bepanthen dar nu se resoarbe. O prietena mi-a spus sa merg la chirurgie ca si ea a a avut la fel din cauza epilarii si a trebuit sa il opereze sa scoata din el tot. Mi-e frica nu as vrea sa ajung la operatie chiar daca face anestezie locala va fi mai rau dupa. Exista si alte metode sa treaca fara sa fie nevoie sa merg la spital?

7 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Eu am apăsat pe el mai tare, l-am stors ca pe un cos si am scapat. Bine, nu stiu exact la ce spui tu "furuc", la mine cred ca a fost un cos sau un fir de păr sub piele, daca si la tine e la fel, n-ai de ce sa-ti faci griji.

| XxBlueRosexX explică (pentru BuLaNNNeL):

Nu e cos e furunc adica ca un cos dar e mare si e foarte tare cand apas si e dureros...am incercat acum o ora sa il strang si a iesit din el ceva alb si sange...acum s-a invinetit.

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru XxBlueRosexX):

E bine, era infectia. Strange pana iasa doar sânge curat. Si dupa pune ceva sa nu se infecteze. Si crema de galbenele e buna.

| XxBlueRosexX explică (pentru BuLaNNNeL):

Mersi dar tot la operatie am ajuns...am fost ieri la chirurgie pentru ca devenise si mai vanat si rosu in jurul lui.

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru XxBlueRosexX):

Pff, însănătoșire grabnică.

| Uxellodunon a răspuns:

Nu e bine sa uti storci furunculul...

| Militaru_Gabriel_1993 a răspuns:

Mai bine du-te sa nu se agraveze!