| symona106 a întrebat:

Sall all.In primul rand as vrea sa stiu ce fond de ten mi s.ar potrivi daca eu am tenul masliniu pentru ca eu am mari probleme la alegerea fondului de ten si in al doilea rand ce fel de machiaj mi s-ar potrivi daca eu am tenul masliniu ochii negrii parul castaniu inchis.Va rog astept raspunsurile voastre...

5 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Daca ai tenul masliniu iti trebuie o nuanta de bej.Depinde foarte mule si de ce tip de ten ai, gras sau uscat.Incearca Colour Adapt de la Loreal si testeaza fondul de ten direct pe fata, nu pe mana! pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| Brigitta a răspuns:

Depinde si ce fel de ten ai, nu doar culoarea happy Pentru un ten mai gras sau mixt alege fonduri de ten pe baza de apa sau oil free (gen Maybelline-Wonder finish sau dream matte mousse, Burjois-plus que parfait matte finish, dar nici L`oreal sau Clinique nu te-ar dezamagi niciodata). Pentru tenul uscat alege fond de ten uleios sau hidratant (gen maybelline-superstay silky, Max factor-lasting performance, l`oreal-infailible/accord parfait). In orice caz sa aiba tenta de roz si cu o nuanta mai deschisa decat tenul tau masliniu happy
Iar pentru machiajul ochilor alege farduri de culorile: ziua-bronz, argintiu, auriu oranj, seara-lila, gri, negru. Sa nu folosesti culori pastelate gen albastru sau verde happy

| cretzufinish a răspuns:

Foloseste machiaj de tip auriu, bronz, gri, bej, oranj si evita culorile pastel (albastru, verde...). pentru seara alege varianta smoky eyes in nuante de violet, lila, gri si chiar negru.
Fond de ten: mai deschis decat culoarea pielii, aplicat pe fata si decolteuwinking

| Beatrice a răspuns:

O combinatie de galben si portocaliu. Iar fond de ten... cele cu tenul maslinui sa se orienteze spre culorile roz...

| Anonim_8453 a răspuns:

Aaaaaaaaaaaaa. Iti recomand fondul de ten de la Avon, culoarea pielii normala. imi poti scrie pe mess. id-ul meu edte anaalexandra1234. scrie-mi daca vrei