| SakonSIUkon a întrebat:

Sall,eu sunt baiat si am parul lung si as vrea sa ma duc maine la frizer ca sa ma scurteze la spate si la breton si problema e ca eu am vazut la alti baieti cu parul mai mare o forma interesanta la perciuni, adica aratau lungiti mai spre obraji si nu in jos.Eu as vrea sa stiu daca acea tunsoare la perciuni se numeste "tunsoare in scari" sau cum sa ii explic pentru forma respectiva.

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Eu cand am avut parul lung,am avut doar parul lung si atat,fara vreze ciudate si emobig grin Personal agreez ma mult frizurile 'old school' banala coada,sau balalul par 'egal' unde bretonul e egal cu parul din spate.
Cat despre perciuni, eu mi barbieream de tot. Daca ai o barba, lasa-ti o barba o dunga, ceva perciuni lungi, sau vezi tu xD

| BlueViP a răspuns:

Cel mai bine cauti pe net o poza si i-o arati frizeritei.

| Mέℓℓ a răspuns:

Nu ma prea pricep eu la tunsori de baieti, fiind fata, dar freze la moda recunosc cateva.Tot ce iti sugerez este sa iti creezi un stil propriu, adica stiu fete cu niste tunsori ciudate, si asta chiar e misto.Cat despre baieti, pfoai..frezele alea devin enervante cand vezi vreo 20 prin scoala... Oricum, fetele sunt mai atrase de baietii speciali, cu un look propriu si.
Daca chiar vrei sa te tunzi la moda, cauta si tu pe google despre aceste tunsori si imagini. Oricum la baieti este muult mai usor.