| Alex_9218 a întrebat:

am o intrebare pentru toti adolescentii, desi v'ati cam plictisit de ea.cum pot scapa de cosuri? vreau un remediu pe care l'ati incercat si a mers nu alte leacuri despre care doar ati auzit.mersi anticipat

6 răspunsuri:
| uMarian_1968 a răspuns:

" Cand pui marea si ingrozitoarea intrebare"Ce sa fac? Am cosuri." toti iti vor raspunde cu"Mergi la dermatolog", insa problema aceasta am avut-o si eu de curand.si am gasit solutia.CUTADEN! Il folosesc de 2 ori pe zi, cat imi permite timpul, iar chiar dupa prima aplicare imi usuca cosurile.si dispar.
Problema cosurilor se rezuma si datorita varstei, dar multi o abordam cu o oarecare groaza. odata ce nu-s tratate vor aparea din ce in ce mai multe.
Eu una recomand Cutaden, este si la un pret accesibil.gasit in toate farmaciile, dar si sapunul cu sulf este foarte bun. "

sursa: http://evrt-about.info/......functionat

| maimu_4753 a răspuns:

Incearca cu frunze de aloe... functiconeazawinking

| ZEU93 a răspuns:

Eu folosesc Clear skin si e bun big grin

| mgtow a răspuns:

Spirt sanitar dimineata dupa ce te speli pe fata si seara.

| georgianatdr123 a răspuns:

Poti sa te dai cu chestia aia a tatalui tau care se dupa ras.si se mai ard cateva cossurri. dupa baie este cel mai recomandat...sau poti sa te dai cu crema de 3 sau 4 ori pe zihappy.

NOname
| NOname a răspuns:

Zineryt este unul dintre cele mai bune tratamente importiva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30-35 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici, ramase in urma cosurilor, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala (si nu numai). Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutat/a sa alegi unul potrivit tipului tau de ten.
Dar cel mai bine ar fi sa consulti si un dermatolog.
Succes! Numai bine!