| Gamers12 a întrebat:

am o problema acum3 zile am fost la mare si ma ars soarele. Astazi am observat ca mi se jupoaie piele pe spate, pe nas si sub ambii ochi.Eu sunt bronzat iar unde mi s-a jupuit pielea sunt alb.Am auzit ca pielea se regenereaza si ca nu se va mai observa in timp.Intrebarea mea este daca e adevarat ca se regenereaza si daca da in cat timp si dupa ce se va regenera locurile unde s-au jupuit pielea vor fi iar bronzate? spuneti-mi va rog mi-e rusine sa mai ies din casa pls va dau funda si vot la toti multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Acum nah, trebuie sa ai rabdare sa ti se regenereze pielea, iar asta nu se va intampla peste noapte... Ca sa ajuti procesul de refacere al pielii cumpara o crema de galbenele si aplic-o pe zonele afectate. Pe viitor evita expunerea la soare intre orele 11-16! Asa am patit si noi cand am fost prima data la mare si nu stiam regula asta. De cand am schimbat intervalul orar, nimeni nu s-a mai ars, nici macar mama, care e alba.

3 răspunsuri:
| Min_2759 a răspuns:

Hei^^...ti se vor regenera locurile unde s`a luat pielea, trebuie sa ai rabdare. Si nu cred ca vei mai fi bronzat dupa. Sa nu`ti mai fie rusine sa iesi din casa oh go on se intampla aproape la toti;]

| blackcat99 a răspuns:

Pentru arsuri incearca sa te dai cu iaurt (dinacela natural si poate gasesti cu mai multa grasime). depinde si de pielea ta in cat timp se reface, dar la oameni in general dureaza 1 saptamana. si nu exagera cu dusurile fierbinti pentru ca risti sa se inflameze. lasa rusinea deoparte si daca nu iti trece cel mai bine e sa mergi la medic. funda?batting eyelashes

| ramonikame a răspuns:

Este ceva normal stai linistit. nu stiu sa-ti zic un timp anume, depinde de pielea fiecaruia. cu cat se jupoaie mai bine si mai repede cu atat mai bine pentru tine. incearca sa o jupoi cat mai repede sa scapi, se ia mai bine dupa ce fac baie.intr-o saptamana ar trebui sa arate ca inainte. bafta.