| MaryaSiAtÂt a întrebat:

eu am parul drept si m-am cam saturat de el as vrea sa-l ondulez, dar cum sa fac asta? fara ondulator sau placa

15 răspunsuri:
| IIIx333III a răspuns:

Raspunsul lui @Girlll este cel mai bun! Asa procedez si eu... codite impletite dupa ce te speli pe cap si... gata! Dar sa ti le faci in fiecare noapte ca sa iti stea bine.winking

| CrazzyGirlCsm a răspuns:

Si eu il am drept si am incercat sa mi-l ondulez cu o crema fixatoare de par de la Avon. Am aplicat-o pe parul ud si m-am uscat cu capul in jos. si la final a fost un rezultat frumoshappy
Incearca si tuwinking

| Andreeea_2224 a răspuns:

Multe codite pe pieleee impletiteee le ti [2-3 zile] asaa.
Sau il pui pe bigudiurii.
Dar sigur va merge daca`ti facii multe cooditee subtiri pe pielee.big grin

| ßhåååå a răspuns:

Eu am incercat asa:dupa ce am facut baie la par,mi-am facut cateva codite impletite, sau poti sa-ti faci un coc, si tocmai diminteata(daca faci seara baie) sau dupa cateva ore il ai foarte indulatwinking.la mine a functionat(si fara alte ''obiecte'') ast sa -mi spui daca si la tine

| JustSimple a răspuns:

Cu moate.

| Michy_1562 a răspuns:

Cand eram mai mica dupa ce imi faceam baie luam cate o suvita i invarteam pe deget asa ca pe un bigudiu lasam vreo 5 minute si uscam cu fenul.

| hope2destiny a răspuns:

Bigudiuri love struck si daca nu`ti convine forma buclelor, poti sa le stropesti ffff putin cu apa si sa dai cu perie pana cand iti convine cum arata. dup`aia dai cu fixativ si gata. sau te usuci. big grin

| Luiza_3305 a răspuns:

Bigudiurile sunt cea mai buna idee, ai grija sa il pui dupa ce te speli si e inca putin umed si sa il pieptani foarte bine inainte pentru ca dimineata sa nu mai fie nevoie de perie si sa le poti pastra ondulate toate ziua.Ca sa fii sigura ca arata super, poti folosi fixativ, dar nu foarte mult ca sa nu il deteriorezi.De asemenea, incearca sa imparti parul in parti egale ca sa fie pe toata lungimea lui la fel de ondulat.

te pup :* sa ne spui cum a iesit, multa bafta >big grin

| Unforgetit a răspuns:

Spală-te la cap, iar cât timp îl ai ud îl prinzi în codiţe impletite, dar să le prinzi seara.A doua zi dimineaţă îl desfaci şi îl vei avea ondulat.

Mult succes. Spune-mi dacă ţi-a mers.La mine merge de fiecare dată.

| adela_5527 a răspuns:

Clatestete cu zeama de lamaie iti va face parul cretuliu\

| chrys_2177 a răspuns:

Poti sa ti-l usuci cu feonu si in acelasi timp sa il incalcesti pe deget.Incearca ca iti vor iesi onduleuri frumoase... fundita:*

| chrys_2177 a răspuns:

Sau sa-l rasucesti pe mana in accelasi timp cand il usuki cu feonu... funda

| chrys_2177 a răspuns:

Poti sa ti-l rasucesti pe deget in timp ce il usuci cu feonu...Bafta...

| Anonim_5837 a răspuns:

Ai putea sa-ti pui parul pe bigudiuri sau daca nu ai, il poti pune pe moatze, crede-ma iti va sta superhappy fundita?big grin

| Mitsyyy a răspuns:

Fa o baie, piaptana-ti parul si imediat dupa acea impleteste-l in codita cat mai subtiri A doua zi il desfaci si o sa stea ondulat Succes!