| larisa333lari a întrebat:

Sall TPU
eu imi prind parul in coc
ar putea asta afecta cresterea parului sau incetinarea lui?

Răspuns Câştigător
| DynxDuda a răspuns:

Nu afecteaza cu nimic, doar daca il tii tot timpul prins in coc. Cocul, mai ales dupa baie tinut toata noaptea ofera mult volum (e testat ). Dar daca tii parul prins in coc pe perioade lungi de timp lasa-l inainte liber fara nimic "sa respire ".Nu folosi elastice care sa degradeze firul de par si incearca sa nu il strangi foarte tare fiindca apoi vei avea probleme cu el ca ti se rupe, cade si se rareste. Funda?happy

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu. Insa daca il porti prea mult timp legat, strans tare, ti se slabesc radacinile, cum trage elasticul de firul de par

| AdrianaLacan a răspuns:

L-ar putea afecta daca il prinzi in mod constant asa, ti se va deteriora in zona in care este prins cu elasticul... mai lasa-l si liber, sau fa-ti ceva impletituri care se poarta happy