| sweetgirl68 a întrebat:

in curand se apropie scoala, va rog dati-mi niste idei de tinute pentru prima zi.multumesc anticipat! p.s.am 13 ani

3 răspunsuri:
| MaraMărr a răspuns:

Daca nu ai uniforma e bine, chiar foarte bine. Poti purta o rochita simpla cu bretele groase si cu dantele intr-o culoare calda cu niste balerini, o geanta micuta sa niste bratari.
Sau
O camasa alba cu o pereche de blugi drepti indoiti jos cu o pereche de pantofi. Camasa poti sa o bagi in blugi, inchisi de culoare.Niste tenesi, un inel sau doua.
Sau
O bluza cu model floral si o fusta simpla cu o culoare de pe bluza cu niste balerini sau pantofi.Bluza o baagi in fusta, niste accesori si o geanta.

| Alexutza25 a răspuns:

Un lucru care îmi place când începe şcoala este că ne cumpărăm tot felul de haine noi, şi chiar de abia aşteptăm să le purtăm. Păi nu ştiu ce să zic, îmbracă-te normal. Eu am să port nişte jeans, tenişi şi poate un tricou. Dacă nu o cămaşă ceva.
E simplu şi drăguţ. Oricum o să îţi stea bine, fii încrezătoare, pupici!

| Euletitia a răspuns:

Buna! Ti-as recomanda o camsa intr-o nuanta pastelata, lila ori bleu, ca tot e la moda vara asta camasa bleu si o pereche de pantaloni din stofa, la dunga, nu prea stramti, nu prea largi, negri. Poti purta o pereche d e balerini negri din piele intoarsa si o poseta tot din piele intoarsa de dimensiuni mai mari ca sa-ti incapa in ea ce vrei tu sa ai la tine in prima zi de scoala. Poarta, ca accesorii, un lantic finut de argint cu pandativ, si o pereche de cercei tot din argint. parul lasa-ti-l liber pe spate, iar unghiile poti sa ti le dai cu un lac transparent ca sa arate bine, dar nu ti-as recomanda sa le vopsesti intr-o culoare puternica. Machiajul nu mi se pare potrivit pentru varsta de 13 ani!
P.s.: poti inlocui pantalonii de stofa cu o pereche de blugi, daca tii neaparat, dar mie tot pantalonii de stofa mi se par mai elegnati pentru prima zide scoala.