| Venusgirl a întrebat:

Sall. TPU peeling-ul scapa de pete?
daca da, atunci in cit timp?

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Depinde de cat de mari sunt petele si adanci. Eu am facut decat o sedinta de peeling ( se face decat doar de un dermatolog) si mai am putine pete vizibile. Pielea se regenereaza cam intr-o luna, eu sunt in a 3-a saptamana si nu se mai decojeste pilea ( in primele 1-2 saptamani pilea se decojecte). Pilea dupa peeling are nevoie de tratament foarte special, o crema cicatranca ( care ti-o recomanda dermatologul), un gel care te speli dimineata cu el, e pentru pielea sensibila si dupa peeling, si o crema cu factor de protectie solara cu 50+, eu am de la bioderma ( e musai de ptotectie solara daca stai mai mult de 3 ore la calculator sau daca iesi afara cand este soare).
Si cred ca o sa mai fac si a doua sedinta, pentru a eliminat cu totul petele.