| anonim_4396 a întrebat:

Salll...am si eu o mica problema, am un baiat in clasa cariuia ii place de mine, insa mie nu imi place de el pentru c ae mult mai prost si foarte nesimtit si din cauza lui clasa noastra scade... oricum, ma tot intreaba daca vreau sa fiu cu el, si am tot amanat mereu ca mai discutam, insa nu vreau delooooc! 1 si chiar nu stiu ce sa fac... pentru ca am oricum doar 13 ani si n prea vreau sa am o relatir... un sfat va rog! mersii mult de tooot!

8 răspunsuri:
| astertix09 a răspuns:

Poți să fi directă cu el să îi spui că nu vrei nici o relație la vârsta asta. îi spui că te mai gândești când vei avea 18 ani. sau poți să îi spui un răspuns mai puțin clar cum că nu sunt peărinții de acord, ceea ce cred că ar fi și adevărul, problema cu ultimul răspuns ar fi că ar putea încerca să găsească argumente care să combată acest adevăr.

| franceska a răspuns:

Nu amana, spune-i pur si simplu ca nu te intereseaza si daca te streseaza in continuoare atunci incearca sa il jignesti asta il va enerva si te va lasa in pace... dar dupa un timp...pana atunci fa misto de el.La varsta asta alta solutie nu este.

| hahahahah.asa.e.cum.spun.eu a răspuns:

Da-i 2 la... oooooooo oooo! sa vezi cum se potolestewaiting! instantaneu!laughing

| hahahahah.asa.e.cum.spun.eu a răspuns:

Ps :de ce tocmay la categ. asta ai postat-o laughing?

| NoMore a răspuns:

Pai spune-i clar ca nu vrei sa ai o relatie acum, ca nu te simti pregatita, ca vrei sa inveti si oricum n-ai avea timp de relatii.
Sau incepe o relatie cu altcineva happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu ii spui frumos ca nu te gandesti inca la o relatie? Scoala este mai importanta acum si nu esti pregatita. Acesta este un motiv bun si nu il jignesti, nici nu ti-l faci dusman.

| MiSskAt-xx a răspuns:

Spune`i in fata, de ce tot ocolesti subiectul? Sau iti place sa se tine de tine! laughing

| BlackFlowerzBoy a răspuns:

Spune-i ca nu ce e asa greu?