| mary_9821 a întrebat:

2 luni in urma mi-am facut suvite blonde si acum am parul matasos si foarte aspru. la inceput l-am uscat cu fenul ceea ce nu faceam inainte deloc.ma gindesc sa-mi i-au o placa pentru indreptat parul dar ma tem sa nu fac mai rau. ce-mi sfatuiti voi? ce as putea sa fac? sa incerc balsamul pentru par si de care anume? par vopsit si matasos? as fi foarte recunoscatoare celor ce ma vor ajuta happywinking

1 răspuns:
| asya a răspuns:

Si eu am avut suvite! Parul suvitat, mai ales blond trebuie ingrijit! Ia-ti o masca de la elseve l'oreal(masca nu balsam) pentru par blond, si sampon cu laptisor de matca! La mine au functionat foarte bine! Mi-au fost recomandate de un specialist in domeniu!
Eu una nu prea folosesc placa, deoarece parul meu e destul de intins! Insa uscator folosesc dupa fiecare spalare si nu mi-a afectat in vreun fel parul!