| anonimmmmm a întrebat:

Salut, ajutati-ma va rog, ce as putea sa fac sa ma ingras la picioare jos, sunt cam asa http://www.ziaruldeiasi.ro/......_model.jpg Normal ca sus sunt putin :Dmai plinuta, ce as putea sa fac sa ma ingras anume jos?:((:((sunt disperata!?

Răspuns Câştigător
| Maria_1984 a răspuns:

Trebuie sa mananci! Daca te ingrasi dispar "parantezele"! Eu tin de mult un fel de dieta sa mai dau cateva kilograme jos! Am ajuns la un nivel in care chiar se vad anumite rezultate! Dar deja se formeaza o mica paranteza! Inca nu sunt multumita de aspectul picioarelor mele dar mama spune ca o sa am paranteze daca slabesc mai mult de atat! Deci, avand in vedere faptul ca mai plinuta, n'am avut "paranteze", solutia ar fi sa te ingrasi! Daca spui ca sus esti mai plinuta nu'ti recomand sa mananci mult, prost, si nesanatos! Du'te la doctor sa-ti prescrie anumite pastile care sa redea pofta de mancare sau sa iti recomande anumite mancaruri! Nu manca prostii de la fast-food sau altceva, crezand ca doar ingrasa, ca poti suferi de alte boli, riscand sa mananci asa ceva!

4 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Mananca putin si des.Se va pune peste tot, dar macar se va pune si nu vei mai arata asa. E bine sa ai o anumita silueta, insa aceste,, paranteze" nu sunt deloc placute.
Asa ca, succes la mancat!kissbig grin

| tyana a răspuns:

In primul rand ar trebui sa stim cate kg ai! Daca esti in limite normale cu greutatea, atunci problema "parantezelor" se rezolva prin sport pentru a-ti dezvolta musculatura in aceasta zona.

| vivalavida a răspuns:

Sa mananci mult - la mine a functionat :p

| miss130 a răspuns:

Nu poti sa te ingrasi doar intr-un sigur loc. daca vrei sa te mai ingrasi putin poti sa mananci seara, dar nu manca fast food. chiar daca ai sa te ingrasi, nu e sanatoasa.