| Some0ne a întrebat:

Salut all! am tot auzit de tratamentul cu infuzie pentru cosuri si puncte negre (adica cu apa calduta si malai)... ajuta la ceva? chestia cu aburii as face-o dar cu malai nu prea vreau. Ce imi recomandati pentru. puncte negre? am auzit si ca Zynerit ii foarte bun dar dupa un timp lasa fata foarte uleioasa.

7 răspunsuri:
| mmary a răspuns:

Zyneritul da...chiar este foarte bun! iti zic din proprie experientawinking cat despre malai acesta este bun numai dupa aplicarea unei creme.geletc. care face sa scoata punctele negre la suparafata malaiul doar indepartandu-le... daca iti este frica de malai incearca cu za de cafea dar in care nu a fost pus zahar! merge de minunehappy foloseste-le cu incredere! sper ca ti-am fost de ajutor:* funditaaapuppy dog eyes?

| Scumpy90 a răspuns:

Incearca zaharul cu putina apa... amesteci 2 linguri de zahar cu 1 lingura de apa, amesteci si apoi aplici pe fata. Stiu ca o sa fie lipicios, dar e garantat...

Zatzul de cafea pateaza pielea, deci nu cred ca vrei sa ramai cu pete maronii.

pup si bafta :*
Funda? big grin

| nicusornicusor a răspuns (pentru Scumpy90):

Hey..in legatura cu cosurile de pe fata..este bun zaharul cu apa?

| ElectricChapel a răspuns:

Sa sti ca cremele, alifiile, pastilele care se piseaza si uleiurile nu sunt intocmai bune. Pentru ca poti avea o sensibilitate la nivelul fetei si dupa ce iti trec cosurile si punctele negre, din nou iti apar. Cel mai bun pentru cosuri este sapunul cu sulf (daca ai ten gras) pentru ca il usuca la maxim si sapunurile albe (fara coloranti, pentru ten normal), pentru ca usuca cosurile. Incearca Protex. Este cel mai bun sapun. Mie personaL mi-au disparut cu Protex.

| InoKo a răspuns:

Ea un scrab pentru curatarea porilor pentru ca punctele negre sunt pori.Si foloseste un scrab clasic de 2, 3 ori pe zi. Du-te la farmacie si acolo cere mai multe info.de la farmacist. Dar in generel pe mine ma ajuta scrabul, e foarte bun in domeniul asta! Bafta.

| Balonashee a răspuns:

Este foatte buna cu malai nu ti se intampla absolut nimic

| Allýna_1160 a răspuns:

Eu stiu o infuzie cu ceai de tei. Inmoi un disc de vata in recipientul in care ai facut ceaiul si il intinzi pe fata cu miscari circulare. Nu l-am incercat dar sper sa-mi spui tu cum a fost daca vrei sa-l incerci! big grin