| vincecarter15 a întrebat:

Am dintii foarte galbeni din cauza fumatului sau pentru ca nu m-am spalat cat a trebuit pe dinti, cat a trebuit cat am fost mic iar acum simt ca e o chestie care ma ingreuneaza foarte mult in viata.
Stie cineva niste metode prin care sa ii albesc acasa, sigur? Am nevoie de niste metode ieftine, care sa dea rezultate bune intr-un timp foarte scurt si pe termen lung.
Chiar am nevoie de ajutor pe tema asta. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Rodicanegrescu a răspuns:

Bicarbonatul de sodiu e imbatabil. Dimineata si seara se periaza cate 5 minute cu bicarbonat.In plus, pe un tamponel de vata cateva picaturi de lamaie si se freaca usor dintii.Trebuie urmarit sa nu se sensibilizeze prea tare dintii. Metoda naturista e nedaunatoare si ieftina.Succes! PS: Asa si in plus, nu ar strica pauza de o zi la fumat in fiecare saptamana!

| WaterDrop a răspuns (pentru Rodicanegrescu):

Lamaia este acida si arde smaltul dintilor. Daca folosesti asa ceva, opreste`te pentru ca ramai fara smalt.

| Rodicanegrescu a răspuns (pentru WaterDrop):

Folosita cu masura nu dauneaza.Mancam zilnic alimente acide si totusi smaltul nu se distruge.Totul cu masura.Fiecare are dreptul sa aleaga. Cu drag!

7 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Periezi dintii cu bicarbonat de sodiu + o pasta de dinti care iti promite ca`i albeste + mesteca o guma, 5 - 10 minute nu mai mult dupa ce ai mancat ceva daca tot sari peste spalat + salvie de 2 ori pe saptamana.

| Pool77 a răspuns:

Dentist?

| vioricavio a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la stomatolog sa ti albeasca. Dar cum spune si Water Drop poti folosi bicarbonat de sodiu in amestec cu pasta de dinti. Dar va trebui sa folosesti o o perioada destul de indelungata aceasta metoda pentru a avea rezultate.

| Rodicanegrescu a răspuns:

Multumesc pentru fundita!

| Dragonlite a răspuns:

Pune bicarbonat sare si putina apa pe un prosop moale si freaca-i. Repeta asta cateva zile