| cosmin123456789123456789 a întrebat:

Salut,am facut ieri o mare prostie:cand am vrut sa aprind aragazul cu bricheta, dintr-o curiozitate am vrut sa vad cum reactioneaza firele de par de pe maini cand le arzi pentru ca am vazut ca erau cam evidente.Am dat intr-un loc mic si am vazut ca le-a ars usor,arata ca si cum ai fi ras parul si ar fi crescut putin dupa aceea(adica nu le-a luat de tot), dar apoi am vazut ca arata oribil o zona cu par mult si alta cu mai putin, asa ca l-am scurtat pe tot de pe ambele maini.Problema e ca arata tot ingrozitor si pana creste nu pot sa mai stau in tricou ca se vede naspa tare fiindca nu au aceeasi marime.In cat timp credeti ca va creste la normal daca acum are cam 1mm si normal are cam 6mm?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

In maxim 2-3 saptamani iti va creste inapoi

| AliGab a răspuns:

Sa nu asculti pe Own3r caci glumeste. O sa iti creasca in cateva saptamani happy

| Own3r a răspuns:

Nu dureaza mult... Oricum ia un big, sau ceara si epileaza-te...
O sa creasca mai repede happy

| Ioana300 a răspuns (pentru Own3r):

Sa nu faci niciodata prostia cu bigu! Doar ai putina rabdare da faza cu bigu in orice caz sa nu o faci! Si nici cu ceara pentru ca firele fiind foarte scurte nu ai cum sa le iei.Dar ai rabdare si nu folosi bigul!

| Own3r a răspuns (pentru Ioana300):

Nu-l folosesc...Doar stiu ca iti creste mai repede daca te razi laughing)