| Christiana03 a întrebat:

Am nevoie de niste retete de masti pentru par,pentru cresterea lui mai rapida.Mi-am frezat parul scurt, si acum chiar vreau sa-mi creasta mai repede. FUNDA!

4 răspunsuri:
| Rakanishuu a răspuns:

Ulei de ricin, direct! Il ti in par vreo 15-30 de minute. Si mai maseaza-ti scalpul cu buricul degetelor din cand in cand. A da... si masca se face odata pe sapt, iar rezultatele apar abia dupa 2-3 luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca la greu castraveti, morcovi si cumpara-ti suplimente/vitamine de la a la z. Eventual intreaba farmacista ce ti-ar recomanda.
Iar ca tratament fratelui meu i-am zis sa se dea cu ulei de doua ori pe saptamana si i-a crescut foarte mult. Dar l-am pus sa-l tina pana dimineata si dimineata se spala happy.
Tia-s recomanda sa faci masca asta : un galbenus de ou batut bine, doua linguri de miere incalzite 20 secunde la microunde si doua linguri de ulei de ricin. O aplici pe parul ud ( pe toata lungimea si scalp ) si o ti cat mai mult, eu stau cu ea cam 3 ore, nu prea am rabdare.

| CristiPalidu a răspuns:

Uleiul de ricin e cel mai bun

| assi a răspuns:

Poti incerca masca cu :ulei de ricin,galdenus de ou, ulei de masline, iaurt natural, vitamina A, lamaie si putina miere...aceasta masca iti va hidrata foarte bine parul iar daca o aplici regulat chiar va da rezultate, iti mai recomand un sampon pentru cresterea parului care petru mine chiar functioneaza se numemste Favisan sampon pentru cresterea parului si il gasesti in farmaci sau magazine naturiste la 12 lei happy