| blackangel_7400 a întrebat:

Salut, am o problemă. Am părul foarte creţ şi nu îmi stă bine îndreptat cu placa. Aşi dori să mă tund (am păr foarte lung) dar nu prea ştiu cum miar sta bine. Îmi daţi nişte idei, fundă.

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
http://www.lyla.ro/tunsori/
Pa, pa.

| madaa a răspuns:

Ai grija cum il tunzi deoarece daca este in scari si nefilat o sa fie foarte bufant din cauza ca este cret. daca vrei sa nu iti mai fie foarte cret mai bine il filezi si asa t epoti tunde si in scari te poti tunde in V arata foarte bine si miley are ceva poze cu parul lung si cret tuns in V si este superb :X:X poti sa mai ceri sfaturi coafezeiwinking

| Bix a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres
Tunde.l asa dar fara vvreton iti va sta oribil sar daca vrei poti sa il tunzi mai sus dde umeri;) Fundita?

| MasQueNada a răspuns:

Daca ai parul foarte cret, nu te tunde mai sus de umeri si nu iti face breton, nu se va aseza de nicio culoare.
Parul prea scurt si cret te poate face sa arati ca o oita, iar bretonul va trebui sa-l indrepti.

Parul cret in general se aseaza mai bine daca e lung. Daca are mult volum poti incerca sa-l tunzi putin in scari/filat. Si eu ma chinui cu un par foarte cret de cand ma stiu.

| ionela_7741 a răspuns:

Mmm... cret si lung eu cred ca ti-ar sta bine un breton

| bbb_4867 a răspuns:

Pai bob si probabil un breton pe jumatate de frunte si apoi poate iti sta intins cu placabig grin.
sper ca te-am ajutat.laughing

| Madalina_7762 a răspuns:

Nu il tunde pune-l in asa fel incat sa iti stea bine si eu am parul lung si am mii de idei cum sa mi-l pun!:d