| papushika_1947 a întrebat:

Salut, am o problema foarte mareee.14,am paduchi, nu stiu de unde i-am luat...am par mare, l-am purtat desprins, poate de la scoala, dar ajutati-ma ce sa fac ca intr-o zi sa scap de ei, dar sa nu trebuiasca sa ma frezez, va rog! funda

14 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Intra aici si vezi ce trebuie sa faci http://parinti.acasa.ro/......13855.html

| mgtow a răspuns:

Poate sau apropiat niste rromi de tine, aia transmit paduchii sa stii.

| Debb a răspuns:

Spala-ti parul cu otet sau cu sapun din ala de care fac bunicii la tara sau cumpara-ti un sampon special de la farmacie. Nu sunt foarte scumpe.

| ioana_7606 a răspuns:

Cu gaz, mai sunt solutii la farmacie! succes!

| tpurotpuro a răspuns:

Pai, stiu cum e.Si doar in cel mai rau caz o sa te tunzi, sa stii.
1.Ca sa nu se inmulteasca, trebuie sa spargi in fiecare zi ouale.(e scarbos rau)
2.In apa fiarta, iti bagi parul si mai mor cativa.In apa sa pui sare.
3. Ia ceva drept(ex. o carte) si bate-te in cap cu ea. O sa mai moara cativa.
Noroc!
Funda?

| Allexaandraa a răspuns:

Tunde-te la chelielaughingAsa poti sa scapi defintiv de ei happysi iti creste si altfel parulhappy...

| HubbaBubBa_1414 a răspuns:

Gazul rezolva totul, te dai cu gaz in cap apoi stai asa vreo jumatate de ora te speli pe cap si se rezolva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar daca te speli? nu rezista la apa, nu?straight face sau stiu sa inoate...
spala`te si tu in fiecare zibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mergi la farmacie si intreaba de solutii pentru paduchi.

| AlinaMaricescu a răspuns:

Fratele meu mai mic a luat paduchi de la scoala si ii era tare rusine.
Din cate imi aduc aminte, stiu ca mama a cautat un tratament natural pentru paduchi si ouale lor care sa nu ii afecteze scalpul sau sa ii cada parul dupa ce termina tratamentul.

A gasit la recomandarea unui doctor un Gel natural impotriva paduchilor cu ulei din arbore de ceai (Tea Tree Oil) de la Thursday Plantation.

Gelul acesta nu e ca celalalte produse sa iti curga in ochi(gen sampon) si cel mai placut e ca deja are in pachet un pieptan special pentru paduchi.

Efectele s-au vazut foarte repede, chiar de la prima utilizare. Fratele meu a scapat complet si repede de paduchi si oaule lor.

Imi aduc aminte ca mama era tare multumita de produs, ca a scapat natural de paduchi si chiar ii povestea unei prietene despre cat de eficient este produsul si ce bine miroase.

Puphappy

| andrutzza_6183 a răspuns:

La farmacie sunt tot felul de sampoane antiparazitare, scapi usor

| n0nAm3_1474 a răspuns:

Du`te la farmacie si cere PARASIDOSE! este foarte eficient! in aceeasi problema am fost si eu! dar cu accea crema ca sa ii zic asa am scapat de ei intr-o zi!(sfat:dupa ce ii omori spune`i mamei tale sau oricui sa iti ia fir cu fir pentru a`ti da lindilile si paduchii morti jos)! am parul lung si am fost in aceeasi situatie ca si tine! noroc:XFundoiibatting eyelashespuppy dog eyes

| visanaurelia a răspuns:

Date cu gaz stai vreo2 ore si apoi spalate

| Jessica_9010 a răspuns:

Clăteşte-ţi părul cu apa în care se pune oţet. Le omoara ouăle pentru că usucă.
Încearcă sa te speli pe cap cu şampon din acesta: http://www.farmaciastejara.ro/images/sampon-antiparazitar-sole.jpg se gaseşte la farmacii şi costă cam 12 lei. Sunt sigura că funcţionează pentru că am avut şi eu păduchi. Eu i-am luat de la o colegă de clasă.

Şi ca să-i scoţi din păr foloseşte un pieptăn foarte des.

Eu astea le-am făcut şi am scăpat de ei.