| florinboy a întrebat:

am o problema urgent cu cresterea parului! ieri m-am tuns pe chelie,, si chiar nu-mi sta bine,, ce solutii sa iau pentru crestera parului mai rapid,, adica intr-o luna doua maxim! astept raspuns urgent! multumesc

3 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Ce am eu in par acum adica : ulei de ricin [ ceri la farmacie si iti va da 100 ml intr-o sticluta si e aprox 12 lei - eu atat am dat pe el ] amestecat cu Petroleum de la Gerovital http://www.mereusanatos.ro/......al_Plant/, tot de la farmacie si un ou [ doar galbenusul ]. Poti sa-ti faci masca asta de 2 ori pe saptamana atunci cand nu iesi din casa ca sa-l poti tine pe par 3-4 ore dupa care te speli bine bine. Chiar ajuta foarte mult. Eu sunt fata si de mult timp imi tot fac masca asta si parul creste mult mai repede, nu mai cade, e mai stralucitor...;))

| Jenny23 a răspuns:

Da-ti cu ulei de masline apoi spalate. o zi da o zi nu. mie imi creste intr-o luna 5cm.

| TheCritic a răspuns:

Ulei de richin.Iti iei de la farmacie...si...sa nu te mai tunzi "pe chelie"hee hee