| anonim_4396 a întrebat:

Am parul pana deasupra umerilor si cand ma usuc normal (cu pheonul), sau atunci cand ma culc cu el ud sta foarte urat. Pe deasupra e drept si pe dedesubt ondulat(daca intelegeti ce vreau sa spun) si unele varfuri stau intoarse. De obicei ma faceam cu placa, dar acum nu mai pot deoarece parul meu s-a deteriorat. Ce pot face ca sa stea frumos?(fara placa si ondulator)

Răspuns Câştigător
| MissCamelia a răspuns:

Buna, foloseste balsam, apoi o masca de par, usuca-l cu peria, indreapta-l cu peria, oricum e mai sanatos decat cu placa, ia-ti si produse pentru indreptat parul, pentru mai multe informatii despre cosmetice si frumusete, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

5 răspunsuri:
| albastrel a răspuns:

Pai in primul rand tunde-te! un par lung si deteriorat este mult mai urat decat unul scurt, sanatos si automat frumos!

apoi... spala-te inainte de a te pune la somnic cu cateva ore.atat cat ii ia parului tau pentru a se usca (asta daca nu vrei sa folosesti mereu uscatorul pentru ca, cred ca stii ca si el iti poate arde parul foarte mult)

| gabriela_7862 a răspuns:

Fileaza-l si vei scapa de griji

| Liada a răspuns:

Incearca sa-l cresti mai lung si poate il aranjezi atunci mai usor...si foloseste crema pentru par(regenerarea parulu)indata dupa baie... mie imi ajuta...il face drept si nu se inprastie in toate partile...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parul meu este uscat. La salon mi-a spus ca nu trebuie sa ma tund, doar sa nu folosesc placa, dar parul meu sta in toate directiile fara placa, de aceea vreau sa stiu cum sa il aranjez fara ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai de ce te usuci cu feonul? e ca si cum te'ai da cu placahappy
Eu ma usuc natural. [adica stau asa cu el], ma pieptan cand e ud si dupa iar apoi ma dau cu placa care e de ceramicahappy
Si ma dau de 2 ani si nu am parul ars asa de rau.
am alte prietene care de la feon. acum sunt.
Si sincer. mie mi se pare k a te usca cu pheonul nu este normal[mieon the phone
De aceea nu am feonbig grinca sa nu ma ispiteascalaughing