| Florin_Angelescu_1996 a întrebat:

Am si eu o intrebare care suna cam asa:
De ce cand mi-am pus haina la spalat alaturi de cateva tricouri s-a facut albicioasa cu miros de dero ea era de fapt neagra era... cum pot sa o fac sa isi revina la culoarea ei normala? Daca ma poate ajuta cineva

Răspuns Câştigător
| AutumnDay a răspuns:

Buna! Pe haina au ramas pete de la detergent. Fie ai pus in cantitate prea mare, fie au fost prea multe rufe in masina de spalat si nu a fost suficient spatiu sa ajunga apa cum trebuie pe toate partile si sa indeparteze detergentul.
Baga din nou haina la spalat singura in masina, dara detergent, doar adauga putin balsam sau deloc si las-o pe 30grade, la program scurt de 30min pentru a indeparta detergentul ramas.

1 răspuns:
| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Din start ai gresit cand ai bagat-o la spalat impreuna cu tricourile.Se pare cai pus si un dero nepotrivit, eventual si in cantitate cam mare.Incerca sa o bagi la un program doar de clatire/limpezire fara nici un fel de dero.Nu este exlus ca vopsea cu care a fost tratat materialul sa fie de slaba calitate, in acest caz nu prea ai ce-i face tu in casa.