| CoRnELBaIaTGiGeL a întrebat:

Am si eu o problema cu cearcanele(alea negre de sub ochi) si cred ca as arata mult mai bine fara ele.As vrea niste remedii nu foarte costisitoare.Multumesc!

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Sucul de cartofi si castraveti depigmenteaza putin zona si te-ar putea ajuta, taie cateva felii si pune-le pe zona cu probleme.
Cu linguri sau gheata sau alte metode nu rezolvi nimic.

| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
Cel mai bun remediu :X-->Felii de castraveţi sau de cartofi (pe ochii)
Pa, pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Bagă la frigider două linguri peste noapte. Dimineaţa pune-le pe ochi şi menţine-le acolo până se încălzesc. Acest efort va avea efecte vizibile după două săptămâni.
Cu plăcere!
Te pup!

| Solsagan a răspuns:

Încearcă cu feliile de castravete/cartof.

| CoRnELBaIaTGiGeL explică:

Da ok dar vreau niste detalii despre feliile de crastavete.
Exemplubig grine cate ori pe zi sau pe saptamana si cat sa tin feliile pe ochi?