| misuh2710 a întrebat:

Am si eu o problema cu parul. Cred ca imi tot cade, si am putina chelie in fata, cred ca este de la folosirea placii.(oricum acum nu o mai folosesc). Cu ce pot oprii caderea parului si cresterea inapoi a partii din fata? P.S- am 14 ani, baiat.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Nobody35 a răspuns:

Nu cred ca placa este motivul caderii parului. Intr-adevar, il deterioreaza, dar atat. Caderea parului este cauzata si de stres frecvent sau din cauza depresiilor.
Cel mai bine este sa vorbesti cu un membru al familiei tale sau sa mergi la un specialist! Parul se regenereaza, nu asta este problema, insa trebuie depistata cauza. :*

| KatlynKim a răspuns:

3 cuvinte: ulei de ricin. Daca iti e lene sa te documentezi singur iti spun eu cate ceva:
Ajuta la cresterea si indesirea parului [crede-ma am incercat si inca incerc si da rezultate]. Si hraneste parul si ii da stralucire. Dar pana o sa ti se obisnuiasca parul cu el o sa iti cada in continuare, deci il poti amesteca cu ulei de masline [de la asta nu mai cade]. Vezi si tu ce faci, mai cauta pe net. Bafta.

| VladArtilerieGrea a răspuns:

Pai schimba-ti samponul, sau pur si simplu du-te la doctor.

| dragonu3 a răspuns:

Foloseste ce foloseste si sora mea spalate cu otet sau cu ceai de pelin funda?

| Stoica_Eduard_1999_ek2e a răspuns:

Spalate cu otet