| Ralu216 a întrebat:

Am si eu o problema:-s de cate ori imi cresc unghiile mereu mi se exfoliazacrying ce pot face in privinta asta?big grin Funditatongue

Răspuns Câştigător
| IrenneDrt a răspuns:

In primul rand tine-le in ulei de masline, evita sa le tii in gura sau in apa.se inmoaie fosrte repede fapt ce duce siel laexfoliere, cumpara-ti un tratament special impotriva exfolierii. exista un fel de gel care ti-l dai timp deo perioada de timp si ele incep sa se refaca.De fiecare data cand iti faci manichiura incearca sa ti le pilesti si sa iti dai cu oja cu lac de 2 ori (le intareste).
Daca mai ai nelamuriri, nu numai in legatura cu acest subiect, ci si cu alte probleme legate de unghii, intra pe site-ul asta, sper ca te'am ajutat

http://www.mayra.ro/......medii.html

te pop :*
Daniela

4 răspunsuri:
| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Ia'ti kalciu si magneziu de la farmacie, si iei de 2 ori pe zi din fiecare.si pune zeama de lamaie in ceva, si inmoaie'ti unghiile acolohappy.

| Gabytsuu a răspuns:

Un intaritor pentru unghii ar fi foarte bunwinking

| Ann0810 a răspuns:

In ulei de masline :X

| Lara_8757 a răspuns:

Tine`le in ulei de masline. ajuta incredibil de mult. nu folosit dizolvant cu acetona si incearca sa nu iti cojesti oja de pe unghii. nu pili suprafata unghiei, iar cand o pilesti, pileste intr-un singur sens.

in rest... sa nu le folosesti peste tot