| office1999 a întrebat:

Am vazut azi in farmacie niste "Fiole cu colagen", sunt bune acestea pentru a vindeca cicatricile lasate de acnee?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Spacenter_Gyanis_1971 a răspuns:

Pentru cicatricile lasate de acnee este nevoie de un peeling enzimatic antiacneic sau peeling chimic cu AHA care sa exfolieze treptat straturile de la suprafata pielii si in acest fel cicatricile se atenueaza pana la disparitie.
Va recomand produsele cosmetice profesionale cu ingrediente naturale DR. TEMT, respectiv PEELING ENZIMATIC ANTIACNEIC PENTRU TEN GRAS PURITY CLEAR COMPLEX DR. TEMT si PEELING CHIMIC CU ACIZI GLICOLICI AHA 15 % CONCENTRATIE PENTRU EXFOLIEREA SI REINTINERIREA TENULUI DR. TEMT

| Verlan_Irina_1990 a răspuns:

Ingrijirea corespunzatoare a pielii in timp poate duce la vindecarea cicatricilor lasate de acnee. Totusi este esential sa apelezi la un cabinet de cosmetica care sa-ti ofere un tratament corespunzator si cu rezultate reale. Recomand doamna Elena de la Estet Studio, Bucuresti.