| halcyon16 a întrebat:

As avea nevoie de cateva sfaturi deoarece as vrea sa invat sa imi fac singura manichiura semipermanenta. As vrea sa stiu exact de ce am nevoie, de la lacuri pana la ustensile, lampi etc.

Răspuns Câştigător
| iancumanu a răspuns:

Nu-ti taia cuticulele
Foloseste in schimb un produs de curatare si impingele inspre baza. Vor avea un aspect mult mai placut si vei evita riscurile de infectii.
Intotdeauna cand iti faci manichiura, da-te cu ulei hranitor pentru unchii, atat la cuticule, cat si sub unghie. De ce in aceste locuri? Pentru ca unghia se hraneste prin piele. De asemenea, aceste uleiuri au vitaminele A si E, care ajuta si impotriva exfolierii unghiilor.
Atat pentru aspectul uniform al unghiilor, cat si pentru ca oja sa se fixeze mai bine, buffer-ul este optiunea perfecta.

FUNDA?