| anonimsecret1234567890 a întrebat:

Salut as dori sa imi dati cele mai bune idei de coafuri pe care sa le pot face singura fara ajutorul placi sau ondulatorului P.S.am parul pana la umeri si port de obicei blugi si o bluza gri mai sus de genunchi sau blugi cu o bluza subtire alba

1 răspuns:
| Alexstrasza a răspuns:

Poti sa-ti impletesti parul, daca parul nu e filat, o sa fie mai usor, daca esti mai mult imbracata sport : 2 cozi impletite ce pleaca de langa ureche, sa-ti prinzi parul intr-o coada simpla ("coada de cal"), etc. Daca alegi partea mai eleganta poti sa iei "perciunii" si sa-i prinzi in spate, o impletitura spic, etc. Gasesti pe youtube multe tutoriale care te invata pas cu pas cum sa le faci. (Poti sa incerci cu "french braid")