| Knife00 a întrebat:

As vrea pentru cei care au mai intampinat problema asta sa-mi spuna cum au scapat. Am cearcane..si..sunt destul de vizibile..nu am pungi sau cearcane foarte vizibile.dar totusi, sunt usor vizibile. Nu as vrea sa le ascund cu fond de ten si altele. Doar niste creme/tratamente care m-ar putea scapa de ele.

Răspuns Câştigător
| DavidOsam a răspuns:

Pui peste cearcane. 2-3 felii la fiecare ochi.
De cartofi nu stiu, nu am incercat.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu stai mai mult de 10 ore la calculator ...toata saptamana.
La 11 sa fi adormita.
Sa nu mananci la mc si alte restaurante pline de toxine.
Sa nu mananci prajeli, carne grasa.
Sa incluzi mai multe legume in dieta ta zilnica.
Cat mai multe legume gen spanac, crud e genial, are un gust semi-dulce, preparat e dezastru.
Daca mananci carne sa fie pe gratar si de preferat peste, pui. Poti opta pentru frigarui din piept de pui si multe legume.
Sa bei apa suficienta.
Sa nu freci zona respectiva.
Uleiul de migdale hidrateaza foarte mult.
Iar ca tratament o crema pe baza de vitamina k http://farmaciileremedia.ro/......ochii-tai/ asta e o promotie super tare din moment ce crema separata costa 70 lei in farmacii ( 50 si ceva pe site la comandare ).
Citisem ca dupa o cura de detoxifiere a colonului multe persoane au scapat de cearcane, cura fiind facuta cu niste pastile care pe un nene l-au bagat in coma deci te poti indrepta doar spre o cura cu legume si fructe.
Ai putea cauta si masti naturale pentru detoxifierea pielii.
Poti aplica de cateva ori pe saptamana si unt de shea care e foarte hidratant pentru ca crema aceea este un tratament nu un hidratant ca majoritatea cremelor care promit ca ne scapa de cearcane.
Si cat despre scapat de cearcane doar doua fete au zis ca li s-au mai estompat cu ajutorul uleiului de migdale dulci ( plafar ) si a acestei creme. Mai gasisem si alte creme care cica faceau minuni dar nu.
Si mai zicea cineva ca lua ulei de seminte de dovleac pentru detoxifiere si a ajutat-o ( tot de la plafar ).
Fa-ti si analizele si mergi la oftalmolog. Daca nu vrei sa dai prea multi bani poti folosi unguentul cu ulei de migdale sau castane de la manicos, il gasesti la plafar si costa 4, 5 lei.

Cearcanele sunt capilare sparte, deci nu te culca pe o ureche sa nu se inrautateasca.

| Anonim0100 a răspuns:

Buna, poti incerca cu coji de cartofi sunt foarte bune si cu castravezi. La mine a mers si nu mai am deloc, deloc. Pa, pa!

| Knife00 explică (pentru Anonim0100):

Mersi de raspuns!

| Anonim0100 a răspuns (pentru Knife00):

Nu ai pentru ce!

| DavidOsam a răspuns:

Pune felii sau coaja de castraveti in jurul ochilor. 15-20 de minute in fiecare zi.

| Knife00 explică (pentru DavidOsam):

Si cum fac.pun felii in jurul ochilor pana il " incercuiesc " cu feliile de castravetzi? Cu cartofii merge?

| DavidOsam a răspuns (pentru Knife00):

Pui peste cearcane. 2-3 felii la fiecare ochi.
De cartofi nu stiu, nu am incercat.

| Knife00 explică:

Va multumesc de raspunsuri, insa nu ma pot decide la cine merge funda. laughing