| corinutz07 a întrebat:

Salut as vrea sa aflu cum sa nu-ti mai,, mininci" unghiile, var rog sa-mi raspundeti

Răspuns Câştigător
| AlessandraCoco a răspuns:

HEY! Si eu aveam aceeasi problema dar acum nu mai le rod. Du-te la farmacie si cumpara-ti un lac de unghii transparent si aplica-l pe unghii. Acel lac are un gust oribil, deci nu o sa mai stai cu degetele in gura. Eu nu asa am scapat de acest tic ..eu pur si simplu am zis "gata" de azi nu mai imi rod unghiile. si a functionat! big grin Bafta! happy

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este la farmacia Dona o soluție specială care o aplici pe unghii, o să te determine să nu le mai rozi "șoricelule".
Pa, pa.

| mdaria a răspuns:

Sau poti sa te dai pe unghii cu ardei iuti (glumesc). Incearca sa constientizezi de fiecare data cand faci asta si propuneti sa nu se mai intample.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista la farmacie lac special, e foarte amar, are un gust oribil.

| Vi003 a răspuns:

"minica" papa, nu unghii! Ia-ti o acadea sau tine in buzunar o guma de mestecat, cand te-apuca cheful de rontaiala, bag-o in gura! Obiceiul este datorat unor frustrari adunate inca din copilarie, probabil, ti s-a interzis brusc biberonul si in acest fel tu l-ai inlocuit. Incearca sa-ti pui unghii false pentru o perioada de timp, usor, usor, ai sa scapi de acest obicei. Ai rabdare!

| Mihailescu_Radu_1998 a răspuns:

Dati-le cu ardei iute daca o mai ramas ceva din ele.

| Geea26 a răspuns:

Da cu ardei iute pe ele.happy

| catalinxxl03 a răspuns:

Sa nu mai bagi degetele in guralaughing Funda!

| iom7 a răspuns:

Simplu: le tai cu unghiera