| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu cum pot scapa de cosuri si punctele negre care imi apar. Pur si simplu nu le suport. Nu folosesc machiajuri. Ma gandeam sa incerc Nivea Young Visage, dar as vrea sa stiu daca merita. Am mai incercat si cateva masti cu tarate si miere, dar nu se vad rezultatele. Cine imi poate spune cum as putea obtine o piele curata fara sa folosesc prea multe cosmetice? Multumesc anticipathappy!

12 răspunsuri:
| Brigitta a răspuns:

Cel mai bun produs care ti-l pot recomanda e Zineryth, gasesti la farmacii costa vreo 30 lei.
Eu cu asta am scapat si de cosuri si de punctele negre, mai ales cele de pe nas care nu le suportam.
Rezultate vezi dupa prima zi de utilizare, cosurile se retrag, se usuca happy

luciana
| luciana a răspuns:

Te-as sfatui sa incerci sa faci masti cu argila dizolvata in putina apa se gaseste la farmacie si apoi dupa ce o folosesti ce ramane se arunca pe pamant nu la canalizare, in lavoar, chiuveta sau wc, deoarece le infunda. aceasta are rol de a curata tenul dar sa ia rabdare si ai sa vezi ca rezultatele iti vor apare neintarziat.
Lucien.

| Mony_4137 a răspuns:

Eu folosesc plicuri cu argila. Sunt eficiente si ieftine, pe langa ca iti face pielea mai fina. Intreaba la o farmacie de ele.

| Mony_4137 a răspuns:

Eu folosesc plicuri cu argila. Sunt eficiente si ieftine, pe langa ca iti face pielea mai fina. Intreaba la o farmacie de ele.

| Johanna_9281 a răspuns:

Pai eu ma dau cu o crema Cutaden.Iti recomand sa o incerci.Se gaseste in farmacii si e vreo 10 lei. Fa-ti masca seara, iar dimineata spala-te pe fata.Vei vedea ca se vor usca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand ai grija si la alimentatie.cosurile apar si din cauza alimentatiei nesanatoase...eu ma dau pe fata cu zat.este extrem de bun.si s au vazut rezultate.sau daca nu cu malai...combinat cu zeama de lamaie.incearca dif masti naturale...trebuie doar sa ai rabdare...rezultatele nu se vad imediat... du te la plafar si ia ti o crema.nu are rost sa dai o gramada de bani pe o crema care nici nu stii cat de buna e. daca nu iti trec nici asa... fugi la dermatolog...si cred ca stii prea bine ca punctele inestetice sunt specifice adolescentei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Un tonic antiseptic te poate ajuta, în caz contrar poți consulta și un dermatolog.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dayana, zat de cafea? E bun zatul pentru piele?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Retin a... insa la inceput e posibil sa ti se exfolieze pielea. Eu una, la un moment dat dadeam doar pe cosuri ca sa treaca repede

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru anonim:da. e f bun zatul.este folosit si pentru gomaj adica il poti folosi pe tot corpul nu numai pe fata

| fashionfreak a răspuns:

Mastile cu argila sunt excelente. De asemenea, local poti aplica Cutaden care nu e scump si nu necesita reteta de la medicul dermatolog. Daca ai fonduri mai "serioase" rezervate acestei probleme incearca cu incredere macar un produs din gama normaderm de la Vichy. Sub nicio forma sa nu incerci tratamente agresive in incercarea de a scapa de problemele de ten (de tipul gomaje prea dese sau frecarea prea dura a tenului). Te pot scapa temporar de probleme, dar iti vor lasa tenul foarte sensibil si, pe termen lung, vor provoca mai multe dureri de cap decat rezolva. Bafta!