| Fiona35 a întrebat:

Salut ce este mai bun pentru parul cret? piaptanul sau peria?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Peria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Piaptanul. Intotdeauna sa folosesti balsam dupa spalare. Iar daca ai parul cret foloseste L’Oreal Paris Studio Line Curl Power te dai pe parul umed niciodata uscat, reda buclelor tale o definire speciala fara a le face incarcate, cand ti-se usuca parul nici nu mai sti ca ai avut Curl Power in par.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.

Evident un pieptene rar, profesinal.
Peria te smuceste de nu te vezi. si ti-l face sa arate groaznic.
sa folosesti mult, mult balsam dupa fiecare spalare si ampon hidratant.
chiar ar trebui sa folosesti un ulei de par cand il descalcesti.
pa.pa

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Nu am păr creţ, aşa că nu pot decât să îmi dau cu părerea, dar mă gândesc că folosind un pieptene cu dinţi rari ar fi mai puţin dureros decât dacă ai folosi o perie.

| diavolitadulce a răspuns:

Daca vrei sa ramana cret atunci foloseste un piaptan, in nici un caz peria happy

| FlyingFox a răspuns:

Piaptanul cu dinti din lemn pentru ca nu electrizeaza parul happy

| SwEetAnnIs a răspuns:

Depinde foarte mult cate de cret este. eu il am ondular si il piepten cu ambele. cu piaptanul te tragi de cap, iar peria il arde la capete ( asta am invatat la cursuri )NU SUNT 100% SIGURA.

| stef07 a răspuns:

Peria! prietena mea a ziso big grin

| Gyo5 a răspuns:

Pai nu stiu..Nu ti-as sugera nici peria nici pieptenu mai degraba un piepten, iar daca vr sa il faci drept placa de intins parul.Dai ai grija ce placa folosestiwinking