| denissa95 a întrebat:

Salut :*, cine a incercat tratamentul cu bicarbonat de sodiu si apa pentru stoparea transpiratiei?:d... functioneaza?batting eyelashes Va dadeati de 2 ori pe zi, sau o singura data seara?big grin si cat timp l-ati folosit? Eu am facut greseala si mi-am cumparat o rochita supraelastica pentru banchet, voi dansa si mie teama sa nu transpir si sa mi se trice seara sad. multumesc anticipat :* va pup.

4 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Eu am incercat si a fost bine. Important este sa fii epilata sau rasa la subrat de cel putin o zi(ca sa nu irite zona). Dimineata/seara te speli la subrat si in loc de deodorant cu un pamatuf sau putina vata folosita pe post de puf te pudrezi la subrat. Nu trebuie sa exagerezi cu cantitatea. Pentru cateva ore inhiba secretia puternica de transpiratie. Petrecere frumoasa la banchet. In final este important sa te simti bine si sa nu te gandesti la nimic care ar putea sa-ti strice seara.

| Coco_3708 a răspuns:

Nu am icercat dar un remediu foarte bun ar fi si pudra de talc sa stii ca merge :*

| daddy_3868 a răspuns:

Eu sufar de hiperhidroza folosesc deodorant maxim tratamentul de care spui u la mine nu a functionat.

| djandry a răspuns:

Nu stiu.eu am folosit bicarbonatul de sodiu sa ma spal pe dinti si cu pasta e foarte eficient.albeste vazand cu ochii dintii. nu am auzit de tratament pentru soparea transpiratiei! cu talc foloseste un deo cu talc si vei fi uimita. in cel mai extrem caz am auzit de la sora mea ca a folosit deodorant barbatesc si nu a transpirat ca de obicei.bafta!