| anonim_4396 a întrebat:

Cum vi se par urmatoarele caracteristici:12 ani, 1.63 m si 59 kg. Daca nu e OK, cit ar fi bine sa am?
(Mi-am calculat greutatea pe niste site-uri si e normala, dar nu sunt de aceeasi parere)

Răspuns Câştigător
| Criss1105 a răspuns:

Cand eram de varsta ta aveam aceeasi greutate... iar in ultimi 3 ani (am 15 big grin) m`am inaltat dar am mai si dat jos din greutate fara sa tin vreo dieta. Deci, dupa mine, e normala.

8 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Esti normala! Stii cum faci masori inaltimea de ex eu am 1. 73 si greutatea trebuie sa fie 63 de kg(scazi 10 din inaltime) eu nu am nici pe departe 6, am 52-53 deci sunt suponderala! Tu ai 1, 63 si greutatea ta ar trebui sa fie 53! esti mai grasutza cu 6kg! Sfatul meu:lasa-te asa ca esti frumoasa si ai greutati normale pentru varsta ta, cu timpul te vei ingrasa/vei slabi dar nu asta e important! Si eu am perioade cand ma ingras apoi slabesc! Eu sunt genul de persoana care slabeste repede dar se ingrasa greu! Cand eram mica eram grasana si toti imi ziceau:ce faci grasutzo? dupa clasa a-6-a /a-7a am slabit mult(eram bat) de atunci m-am mai ingrasat, cat de cat dar am unele zone unde mi-ar placea sa fiu putin mai grasutza! Uite soramea are un corp minunat! Are tot 12 ani ca tine(ca o paranteza ea are sanii mai mari ca mine ea are 12 ani eu 18) vezi? niciodata nu se stie!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca esti baiat este normala.Ca fetita ar trebui sa mai scazi pana la 53 daca vrei sa fi perfecta! Adica 10 kg mai putin fata de cati cm ai peste 1m.

| MissCamelia a răspuns:

Mi se pare o greutate normala, esti in crestere. Asteapta pana la vreo 18 ani si atunci vezi exact daca ai probleme sau nu.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| shadovv a răspuns:

Raspunsul e in oglinda

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

:*mersi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bun, deci asta nu e greutatea mea, ci a verisoarei mele, pentru ca am vrut sa o ajut putin am scris asta despre mine, in realitate astea-s caracteristicile ei. happy

| Alessia_8139 a răspuns:

Sincer...nu cred ca este normal.Incerarca sa tii o dieta(cu multe fructe si mai putine grasimi, nu mai manca dulciuri etc.)Sper sa reusesti sa mai slabesti putin... dar daca nu poti, pana la urma nimeni nu-i perfect!

| andra_5611 a răspuns:

Si eu am cam la fel si cred ca e normala mi-am calculat IMC (kg/inaltime la puterea a doua) si mi-a iesit ca am o greutate normala, dar nu prea sunt de acord si as vrea sa fiu mai slaba cu cateva kg