| marianpurdea a întrebat:

Salut, daca imi tund parul periuta, o sa creasca mai "sanatos" si mai frumos?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Acestea sunt minciuni

| doctorandus a răspuns:

Nu, e doar un mit.

| Dumitrache_Simona_Daniela_1994 a răspuns:

L-am tuns și eu. Nu s-a schimbat absolut nimic la textura părului doar ca părul care a crescut bineînțeles ca era sănătos având în vedere ca nu a fost supus proceselor chimice, spre deosebire de cel de dinainte.

| relian a răspuns:

Singurul lucru care o sa fie diferit, este cum o sa arati tu, vei arata diferit comparativ cum esti cu parul mai lung.
Parul nu creste mai des sau mai sanatos ca il tai tu, el va creste asa cum este facut sa creasca, cum a iesit din fabrica.

Este ca si cum ai spune, daca ai o masina,, o lasi cu praf pe ea, nespalata, apoi daca o speli va functiona mai bine sau va consuma mai putin laughing
Nu are nici o legatura anumite lucrari de intretinere cu functionarea, cresterea parului.
Parul creste cum stie el sa creasca, nu cum vrei tu. Daca ar fi asa, nu ai mai vedea oameni fara par in cap nu?