| onur a întrebat:

Eu folosesc zi de zi gel de par, fixativ, ceara, placa.Mama imi spune sa nu ma mai dau atata ca o sa-mi cada parul pe la vreo 35 de ani este adevarat?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este adevarat ca toate astea iti ataca si iti distrug parul. Chelie vei avea daca esti predispus genetic, dar probabil din cauza agresiunilor la care il supui, parul tau se va rari, va fi ars si lipsit de frumusete.
Daca esti baiat, ca in poza, sa stii ca femeile apreciaza barbatii naturali, cu parul curat si aranjat simplu, strengareste, asadar e inutil sa te chinui atat.

15 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Si gel, si fixativ si ceara? Dar il aranjezi fir cu fir? Asa o sa si cada!

| Farcas a răspuns:

Eu de la placa, mi-am distrus tot parul.Acum imi cade super multstraight face!

| Elly4all a răspuns:

Buna, si eu imi mai indept parul cateodata cu placa dar o data la 1 luna.bun.pai mama ta ar avea dreptate decat daca te-ai da cu placa zi de zi.atunci chiar ca o sa-ti pice parul la 35 poate si mai devreme.eu iti zic sa ti-l lasi natural si sa nu-l indrepti de prea multe ori pe saptamana pentru. ca e pacat de el.Si hai sa fim sinceri dc trebuie sa-ti dai cu atateain par.mai fa economiehee hee nu sunt sanatoase pentru. par. poate la exterior arata bine dar la radacina isi plange de mile.
ByehappyElly

| CrucifiedCountess a răspuns:

Mai bine folosesti doar ceara(taft) si atat.

| smaranta a răspuns:

Mama ta are dreptate, o sa-ti cada mai repede daca continui asa.

| dreco a răspuns:

Pe langa faptul ca poate acelera caderea definitiva a parului, nu uita ca multe dintre produsele de coafat contin substante cancerigene, asa ca ar fi indicat sa fii foarte foarte econom!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...asa este.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Basescu facea ca tine in adolescenta si uite ce frumos e acum rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si NU... DA, este adevarat ca nu e bine sa te dai cu atatea prosti pentru par si Nu, o contrazic pe mamica o sa-ti cada parul mai repede decat te asteptiwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte adevarat, radacina parului se slabeste iar firele de par nu mai au stabilitate.Ar trebui sa-ti asculti mama si sa ai incredere in ea pentru ca nici o mama nu-i vrea rau copilului. Dar ar fi trebuit si tu singur sa te gandesti ca nu este bine ce faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu folosesc de 2 ani si imi cade asa incet fire dupa ce fac baie da nu-i nimic imi fac in continuare ca exista lotiuni pentru cresterea parului inapoi tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! eu imi dau parul cu gel in fiecare zi! si nu cred ca e ceva nen regula!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma dau cu placa d 2 ani si nu am nici o treaba...asa ca voi astia ca re nu ati pus mana pe o placa nu va mai da-ti cu parerea atat big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma dau de vreo 1 an cu gel, ceara, spuma. cam cu toate m-am dat...si mi-a cazut par.deja incep sa cheelesc si am doar 18 ani.deci nu e indicat sa de dai cu atatea prosti.straight face

| sclipici a răspuns:

Da, este adevarat. Ia-o mai usor, ar fi mai bine sa le folosesti doar la ocazii speciale.