| Gigel700 a întrebat:

Salut!
Eu in general ma tund la un frizer care tunde bine si imi fac o tunsoare cu fade normala, acum el a plecat in vacanta si pentru ca am stat cu parul mare nu-l mai suport am ales sa ma programez la o frizerie mai "de cartier" unde ma tundeam in trecut si nu stiu daca sa arat ceva poza cu fade sau ceva ca nu stiu daca iese ceva bine sau daca stie de fade pers care ma tunde asa ca ma gandesc sa aleg ceva mai simplu dar sa arate bine Ce recomandari aveti?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci și tu cum fac și eu la frizer. Ii zic că vreau oleacă mai scurt și aia e.

| UnchiulRamiz a răspuns:

Încearcă sa găsești un barbershop. Nu oriunde tund fade

| aizen0567 a răspuns:

Nu pot sa ți recomand cum sa te tunzi când nici măcar nu ți știu forma capului, te tunzi cum consideri și cum îți convine desigur poți sa i arăți frizerului acela o poza de referință, sau îți faci un 0 mic în părți arată mai bine decât fade-ul

| Gigel700 explică (pentru aizen0567):

Nu imi place ca tuns normal pe margini imi face fata foarte lunga si ii da o forma ovala care nu imi place deloc fadeul imi da o forma normala la cap cum trebuie

| Gigel700 explică (pentru aizen0567):

Nu cred ca stie sa faca fade acolo n-am zis niciodata de fade si nu am auzit pe nimeni care se tunde acolo sa se tunda cu fade acum i-as arata o poza cum ma tund de obicei sa vad