| BlancaFantasma a întrebat:

Salut fetelor! ce as putea sa folosesc pentru a nu mai avea parul ars la varfuri?sad mi l`am indreptat cu placa de vreo 5`6 ori de la inceputul anului, si acum se vad rezultatele.nu vreau sa ma tund caci am parul lung(nu foarte, deasupra sanilor) si imi place asa, vreau sa`mi creasca si mai lung caci vine fain indreptat cu placalaughing am citit despre uleiul de masline dar nu stiu mare lucru? voi ce folositi?

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai foarfeca îndepărteză firul despicat și placa mai răruț că este mai drăguț.
Distrugi părul prin căldura mare care o degajă placa.
Uleiul de măsline este hidratant ca toate celelalte uleiuri.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| Kyrie a răspuns:

Pieptanul nu-ti ajunge? laughing
Placa e buna pentru cei care au parul "lins" pe romaneste, nu pentru cei cu parul undulat sau cret (in nici un caz cret) happy

| BlancaFantasma explică (pentru Kyrie):

Mai kyrie am zis salut FETELIR...tu esti baiat! asa ca NU trebuia sa pierzi timpul raspunzand ERONAT la intrebarea MEA.eu am parul ondulat si nu`mi spui tu mie daca sa folosesc placa sau nu.pun pariu n`ai nici 16 anioh go on

| Kyrie a răspuns (pentru BlancaFantasma):

Mersii de sfat, nu stiam ca TPU e doar un site de fete laughing, asa o fi dar si asa ma port ca o fata oricum pe TPU asa ca nu are nimic big grin

Si am 17 si 3 luni :X laughing

| DeeaAngel27 a răspuns (pentru Kyrie):

Placa e facuta pentru cei ce au parul cret! laughing cei cu parul lins pentru ce sa il mai intinda? raised eyebrows

| frikk a răspuns:

Ahh ce nu fac fetele in ziua de azi sau prin trecut sau o vor face prin viitor acum parerea mea de baiat incercati cat mai MULT POSIBIL sa fiti naturale cum v-ati nascut ramanetiwinking

| frikk a răspuns:

Moama ce rautacioasa este ondulato :X daca ky pune ala din pantalonasi pe tine bianco sa vezi cum MI TE ONDULEZIrolling on the floorrolling on the floor

| BlancaFantasma explică (pentru frikk):

Poftim? stii sa vorbesti si in limba romana?raised eyebrowsthinking

| frikk a răspuns (pentru BlancaFantasma):

Uite aici traducerea sper sa nu o intelegi(crede-ma nu ti-ai dori sa intelegi ce am vrut sa zic)rolling on the floor))))
آه مع رموز في مثل إذا كان لديكآه مع رموز في مثل إذا كان لديك

| BIOO a răspuns:

happy Hai sa facem si o exceptie si permite sa-ti raspunda si un tip! Iti recomand masca regeneranta cu ulei de masline BIO Krauter, deoarece combinatia de ulei de masline BIO si vitamina B3 revitalizeaza, hraneste firul de par de la radacina pana la varf si-i confera forta + stralucire. Parul tau devine moale si usor de pieptanat, iar varfurile sunt vizibil mai netede) Astfel nu v-a mai trebui sa ti-l tunzi. happy si un sampon degresant cu urzica BIO Krauter (care impiedica ingrasarea prematura a parului si normalizeaza functia glandelor sebacee. Continutul bogat in ingrediente BIO: urzica, roinita, menta si lamaita, curata delicat parul, iar PH-ul neutru confera acestuia ingrijirea optima). Asa ca, zi nu CHIMICALELOR si incearca produsele BIO. Vei constata o mare diferenta de la prima utilizare. Daca doresti sa-ti procuri mai ieftin, contacteaza-ma si te voi ajuta cu placere! O seara minunata!

| BlancaFantasma explică (pentru BIOO):

laughing atata timp cat raspunzi asa cum trebuie esti bine venit.thanks!

| BIOO a răspuns (pentru BlancaFantasma):

Am revenit, deoarece asa mi se pare corect! Interventia mea este de buna-credinta si nu vad rezolvarea cazului tau, decat doar sa ti se faca niste recomandari utile! Iti multumesc pentru timpul acordat, de a-mi citi cele expuse anterior! Sper ca ti-am fost de folos si sa pui si in aplicare! Sa ne rescriem cu bine! O seara magnifica!

| anutza6117 a răspuns:

Taie din varfuri.si nu te mai da cu placa ca o sa ai un par de zici ca l-ai ars cu bricheta. daca nu esti sigura de uleiul ala du-te la medic

| TheVampireDiari3s a răspuns:

Eu folosesc spray pentru protectia parului si nu il ard niciodatahappy

| arianaterzi a răspuns:

Buna!
eu folosesc un produs de la kallos (flat iron spray)este un tratament, se pulverizeaza inainte de a folosi uscatorul de par sau placa sau mai stiu eu ce tongue.
este foarte bun il folosesc cu dragbig grin.

| Makemebeautiful a răspuns:

Eu folosesc ulei de masline inainte de a ma spala pe cap, de fiecare data, cu 10 minute inainte. Il aplici doar pe varfuri. Este foarte bun si eficient.

Uite aici un articol unde am citit despre uleiul de masline http://alice-machiaj.blogspot.com/2012/01/stiati-ca.html