| eella98 a întrebat:

Ieri am facut peeling facial, si astazi a inceput sa mi se duca, zbarceasca pielea adica se duce pielea asa si sta urat mai ales cand aplic fondul de ten, parca am un ten uscat, chiar daca e gras la mine. E ok? O crema inainte de a aplica fondul de ten ajuta sa nu se mai vada cojitele de piele? Merci anticipat

2 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Cam aşa se întâmplă după peeling.Fă o baie de aburi şi nu o să ţi se mai cojească.
Vezi aici
http://www.clicksanatate.ro/Baile-de-aburi-asa-le-faci-corect_0_5895.html
Să aplici şi o cremă la sfârşit.